Środa, 08 kwiecień 2020, Imieniny: Dionizego, Cezaryny, Radosława
Szczawnica i okolice
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 45
Clear
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 45
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 45
Clear
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 42
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 45
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 45
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
26.03.2020, 09:29 | czytano: 1754

Gospodynie z Zubrzycy Dolnej też szyją maseczki dla służby zdrowia

Fot. Sołectwo Zubrzyca Dolna

Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zubrzycy Dolnej włączyły się się w ogólną akcję nieodpłatnego szycia maseczek dla szpitali. Maseczki trafią do szpitali w Nowym Targu i Zakopanym, a w razie potrzeby do lokalnych placówek medycznych w regonie.

Gospodynie same zorganizowały między sobą zbiórkę pieniędzy na materiały do nieodpłatnego szycia. Przyłączyli się do niej niej m.in. pracownicy Urzędu Gminy w Jabłonce, którzy przekazali pieniądze na materiały do szycia.

Każdy chętny może dołożyć cegiełkę do walki w SARS-CoV-2 i wrzucić do puszki znajdującej się w zakrystii datek pieniężny na materiał do szycia (wejście przez zakrystię w godzinach otwarcia kościoła, drzwi główne pozostaną zamknięte, więcej informacji na stronie parafii).

Gospodynie również informują, że kto umie szyć i posiada maszynę do szycia, niech się zgłosi pod numerem tel. 604 426 034, a koło w miarę możliwości przekaże mu niezbędne materiały do szycia i poinstruuje.

Źródło: sołectwo Zubrzyca Dolna, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Ważne21:00, 26 marca 2020
Do wykonania maseczki potrzebna jest tylko bawełna 100% i nie farbowana, oczywiście preferujemy tasiemki bawełniane a nie gumki. Proszę pamiętać, szkoda pracy na darmo
Anka12:33, 26 marca 2020
w Zakopanem....Zakopanem nie Zakopanym
jasia10:00, 26 marca 2020
popieram takie działania w obecnym czasie .Gratulacje dziewczyn.Dobra robota.
Magda09:36, 26 marca 2020
Jedna Pani szyje na prosbe naszego proboszcza :)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij