Wtorek, 26 maj 2020, Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny
Jabłonka i okolice
Rain
13°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 71
Rain
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 71
Rain
13°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 71
Clouds
15°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Rain
13°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 81
Rain
13°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
23.05.2020, 09:29 | czytano: 2173

51 kierowców ukaranych za zbyt szybką jazdę

Arch. Podhale24.pl

W tym tygodniu na drogach powiatu nowotarskiego policja przeprowadziła akcję "Prędkość".

Na drogach pojawiły się liczne patrole, a policjanci prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Funkcjonariusze łącznie ujawnili 51 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Kierujący łamiący przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Jednak to nie kara powinna odstraszać, ale ryzyko i niebezpieczeństwo jakie niesie za sobą nadmierna prędkość, która jest główną przyczyną wypadków drogowych. Dlatego też bardzo ważnym aspektem jest tutaj rozsądek i odpowiedzialność osoby siadającej za kierownicę pojazdu.

- Apelujemy do kierujących, aby poruszali się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością, zwalniali w miejscach wymagających szczególnej ostrożności m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań - podkreśla asp. Dorota Garbacz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Janicek17:52, 23 maja 2020
A dlaczego grupa speed nie patroluje ul Szaflarskiej w N. Targu wieczorem/w nocy? Parę dni temu Jadę ul. Szaflarską ok godz 22.00, z prędkością ok 130km/h , a jakiś świr mnie wyprzedza! No Jaja!.
co z zakopiańską policją , świetuje , czy strajkuj13:38, 23 maja 2020
A ZAKOPANE TO CO - NIE MA TU POLICJI . NAJECHAŁO TU "TURYSTÓW " PIRATÓW . Strach się bać wyjść na ulice. Poszedłem na spacer Skibówkami i Krzeotówkami - rajd za rajdem , jeden przez drugiego wyprzedzają się na tej ruchliwej drodze . Policji nie ma , a wyścigi są na drodze gdzie na całym pełnym ciągu ograniczenie do 40 km/ h/, co kilkaset merów przejścia dla pieszych , boczne uliczki i duży ruch . Ci co jadą przepisowo , są wyprzedzani na przejściach , na ciągłej . Nie wiem czy policja zakopiańska dziś świętuje m czy strajkuje?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij