Czwartek, 22 październik 2020, Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
Rabka Zdrój i okolice
Clear
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Clear
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Clear
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Clear
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clear
13°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 77
Clear
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
06.06.2020, 09:38 | czytano: 1882

Zmiany w emeryturach

Zastanawiasz się, czy czerwiec to dobry moment, aby przejść na emeryturę? A może z powodu epidemii czekasz ze złożeniem wniosku? Skorzystaj z porad eksperta i dowiedz się o zmianach w emeryturach, które wprowadziła tarcza antykryzysowa. Już w najbliższy wtorek (9 czerwca) będzie dyżur telefoniczny w nowosądeckim ZUS.

W poprzednich latach osoby urodzone w czerwcu, które chciały przejść na emeryturę, często czekały ze złożeniem wniosku do lipca, żeby nie mieć niższego świadczenia. W tym roku emerytura w czerwcu będzie wyliczana tak jak w maju, czyli korzystniej dla wnioskującego. Takie rozwiązanie wprowadziły przepisy z tarczy antykryzysowej.

Nie tylko to się zmieniło. Teraz osoby, które w czasie epidemii COVID-19 nie chcą lub nie mogą złożyć wniosku o emeryturę czy rentę, mogą zrobić to później. Nie stracą wypłaty za wcześniejsze miesiące, jeśli do wniosku dołączą stosowne oświadczenie. Należy w nim wskazać datę, od której oczekuje się przyznania świadczenia, ale nie może ona być wcześniejsza niż 1 marca 2020 roku.

Tarcza antykryzysowa wprowadziła zmiany dotyczące przepisów emerytalnych. Dlatego wielu seniorów zastanawia się, kiedy będzie dla nich korzystniejszy moment na wyliczenie świadczenia. Warto, w przypadku wątpliwości, porozmawiać z doradcą emerytalnym ZUS – podpowiada Anna Mieczkowska, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji z oddziału ZUS w Nowym Sączu.

Już w najbliższy wtorek (9 czerwca) w godzinach 9-11 można skorzystać z telefonicznych konsultacji, pod numerem telefonu 18 449 85 45.

Źródło: ZUS Nowy Sącz, r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij