Sobota, 31 październik 2020, Imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Clear
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 83
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 83
Clouds
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 96
Clouds
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
23.06.2020, 09:40 | czytano: 3516

Oświadczenie fiakrów

Stowarzyszenie Przewoźników do Morskiego Oka z Gminy Bukowina Tatrzańska wydało oświadczenie, w którym wyjaśnia okoliczności wypadku spłoszonego konia na Włosienicy 28 czerwca.

"W czwartek 18.06.2020r. w miejscu wyznaczonym do postoju koni na Włosienicy, w czasie odbywania regulaminowego wypoczynku koni, kiedy jeden z fiakrów wykonywał czynności pielęgnacyjne i nakrywał konie derkami, zwierzęta zostały spłoszone przez bardzo duży hałas przelatującego na niskim pułapie śmigłowca. W wyniku tego zdarzenia jeden z koni odniósł obrażenia. Na miejsce zdarzenia przyjechały jednostki straży pożarnej, straż parku i policja, a opiekę na rannym koniem przejął wezwany lekarz weterynarii, który zdecydował o dalszym postępowaniu. Koń został na miejscu opatrzony i wszedł o własnych siłach na przyczepę, a następnie został przetransportowany na dalsze badania. Lekarze weterynarii niestety musieli wówczas podjąć decyzję o uśpieniu zwierzęcia. Według naszej wiedzy nieprawdziwe są przekazy medialne dotyczące rzekomego cierpienia zwierzęcia w trakcie transportu i istnienia przesłanek dla uśpienia konia już w chwili i na miejscu zdarzenia. W tej kwestii rozstrzygające jest wiedza specjalisty - lekarza weterynarii obecnego na miejscu, a nie opinie osób postronnych, negatywnie nastawionych do wszystkiego, co ma związek z naszą pracą.

W wyniku zdarzania ucierpiał również fiakier, który usiłował uspokoić konie. Został on poturbowany przez konie i wciągnięty pod wóz, przez co wymagał hospitalizacji.

Podkreślamy, że do zdarzenia doszło z przyczyn niezwiązanych z pracą fiakrów czy koni i w czasie tego zdarzenia na wozie nie znajdowały się żadne osoby.

Taki nieszczęśliwy wypadek mógł mieć miejsce w każdym innym miejscu, dlatego też niezasadne jest wiązanie zdarzenia z przewozami do Morskiego Oka. Przekazy medialne, które pokazują to zdarzenie i zdjęcia innego wypadku, który miał miejsce wiele lat temu i które negatywnie oceniają naszą pracę nie są zgodne z rzeczywistością.\".

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Pracownik09:36, 25 czerwca 2020
Glupie tłumaczenie się. Wszyscy wiedza jak traktowane sa te konie. Żadne wyjaśnienia nie sa dla mnie wiarygodne. Powinien byc zakaz wykorzystywania w ten sposób zwierząt.
prawie14:44, 24 czerwca 2020
Czy te środki transportu do Morskiego oka mają ubezpieczenia OC jak prawie każdy pojazd. Prawie bo rowerzyści nie mają.
Baju baju....11:41, 23 czerwca 2020
Czyli wszystko w normie. Jak zwykle. Konie są szczęśliwe bo mogą pracować, budować dobrobyt swoich właścicieli wożąc tłuściutkich turystów, którym trudno po asfalcie przejść parę kilometrów. Napewno. To nie XIX wiek, może czas już dać spokój koniom i pomyśleć o jakichś alternatywach?
KOŃ11:39, 23 czerwca 2020
Panią z VIVY zaprzągnąc do wozu konia posadzic na miejscu fiokra i bicem jom i wio....
Rufus10:30, 23 czerwca 2020
wszystkich tych "troskliwych" proponuję zebrać i wysłać na wolontariat do stadniny w Janowie.
tarżanin nienowy09:49, 23 czerwca 2020
Cóż Panowie Fiakrowie, tak wygląda teraz "dziennikarstwo", doświadczyliście tego po raz kolejny. Nieważna prawda, byle przekaz był odpowiednio nośny i zapchał wszystkie media.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij