Czwartek, 01 październik 2020, Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 89
Clouds
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
27.06.2020, 11:00 | czytano: 736

Zwiedzaj muzeum z aplikacją

Fot. UMWM

Już we wrześniu tego roku turyści odwiedzający pięć małopolskich muzeów będą mogli skorzystać ze specjalnej aplikacji, która umożliwi im samodzielne zwiedzanie tych obiektów. Z aplikacją będzie można zwiedzać m.in. Muzeum Pienińskie im. J. Szalaya w Szlachtowej oraz Muzeum Stylu Zakopiańskiego.

Aplikacja ma przede wszystkim ułatwić zwiedzanie muzeów osobom z niepełnosprawnościami, w szczególności niesłyszącym, niedosłyszącym, niewidomym i niedowidzącym, ale także odbiorcom indywidualnym czy rodzinom z dziećmi. Aplikacja będzie zgodna ze standardem WCAG 2.0 i będzie umożliwiać nawigację osobom z dysfunkcją wzroku. Do skorzystania z niej będzie wystarczał smartfon lub tablet.

Każda aplikacja będzie oferować ścieżkę dla zwiedzających indywidualnych (w języku polskim, angielskim, słowackim), ścieżkę rodzinną (w języku polskim), dla osób z dysfunkcją wzroku - ścieżka dla zwiedzających indywidualnie metodą audiodeskrypcji (w języku polskim) oraz dla osób z dysfunkcją słuchu – ścieżka dla zwiedzających indywidualnie w Polskim Języku Migowym.

Ścieżki rodzinne będą zrobione w formie zabaw terenowych podobnych do gier miejskich, wzbogaconych o zagadki w formie pytań testowych, plików audio lub plików graficznych. Odpowiedzi na zagadki będą udzielane w formie wyboru z paru możliwych odpowiedzi lub zeskanowania ukrytego w świecie rzeczywistym kodu QR. Udzielenie prawidłowej odpowiedzi umożliwi użytkownikowi dotarcie do kolejnego punktu.

Aplikacje do zwiedzania wybranych muzeów są tworzone w ramach projektu Muzea otwarte, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij