Piątek, 30 październik 2020, Imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 84
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
31.07.2020, 18:13 | czytano: 760

„Pienińskie sacrum” – cz. II. „Śladami Jana Pawła II”

Druga odsłona w przestrzeni internetowej „Pienińskiego sacrum”, którego emisja nastąpi w najbliższą sobotę 1 sierpnia o godz. 19:00 - będzie prawdziwym świętem młodości.

Utwory organowe luminarzy muzyki, zawsze chętnie słuchanych i rozpoznawalnych w każdym zakątku świata: G.F. Haendla oraz W.A. Mozarta, wykonają młodzi, wielce utalentowani studenci Akademii Muzycznej w Krakowie, grający tym razem w duetach, czyli na cztery ręce i cztery nogi: Jakub Kapała, Marcin Kucharczyk, Kinga Szalecka i Piotr Michalik. Tematem przewodnim odcinka będą „Ślady Jana Pawła II” na krościeńskiej ziemi, a w jego centrum oczywiście słynna Kopia Górka (Centrum Ruchu Światło-Życie), tętniąca zawsze młodzieńczym życiem i twórczą energią.

Piękna i energetyczna muzyka organowa połączy się z zachwycającymi letnimi plenerami jednego z najpiękniejszych i najbardziej wszechstronnych kulturowo regionów Polski. Niezastąpionym w wiedzę i dar opowiadania będzie ponownie historyk, znawca i miłośnik pienińskiej kultury i tradycji Krzysztof Koper.

Zapraszamy do wspólnego przeżywania piękna i harmonii dźwięku oraz obrazu w najbliższym odcinku „Pienińskiego sacrum” – cz. II. „Śladami Jana Pawła II”. Projekt realizowany jest w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci”.

Koncert można będzie obejrzeć na https://youtu.be/4TEkI_LAJhI

Agnieszka Radwan-Stefańska
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij