Wtorek, 27 październik 2020, Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 64
Clouds
10°
Wiatr: 8.712 km/h Wilgotność: 84
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
17.08.2020, 00:21 | czytano: 1233

"Podkowce w Szczawnicy" (zdjęcia)

zdj. Weronika Błażusiak

W Szczawnicy zorganizowana została premiera gry terenowej „Podkowce w Szczawnicy”. Popularyzuje ona wiedzę o zimującym na terenie Pienin nietoperzu zwanym podkowcem małym.

Długość ciała podkowca to ok. 4 cm, a rozpiętość jego skrzydeł mieści się w granicach 20 -25 cm. Waga tego małego nietoperze waha się od 4,5 do 9 g. Charakterystyczną cechą w wyglądzie tego nietoperza jest skórna narośl na pysku, której dolna część ma kształt podkowy – stąd jego nazwa.

Biorąc udział w grze uczestnicy odwiedzają miejsca, w których znajdują schronienie kolonie rozrodcze nietoperzy. Zabawa zaczyna się przy XVIII wiecznym kościele pw. Jana Chrzciciela w Jaworkach. Podążając za wierszowanymi wskazówkami, odkrywa się tajemnice podkowców. Gra kończy się przy budynku Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego w Krościenku. Udział w queście „Podkowce w Szczawnicy” jest ciekawą propozycją spędzenia wolnego czasu zarówno dla starszych , jak i dla tych najmłodszych. Przejście całej trasy zajmuje około 2 godziny. Naprawdę warto.

Gra jest już dostępna w budynku Pienińskiego Centrum Turystki w centrum Szczawnicy, w budynku PTTK Szczawnica oraz w namiocie Akcji Katolickiej przy kościele pw. Św. Wojciecha. Quest powstał dzięki Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie.

wb, zdj.Weronika Błażusiak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij