Wtorek, 20 październik 2020, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Rabka Zdrój i okolice
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
21.09.2020, 18:44 | czytano: 743

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt gotówkowy? (art. sponsorowany)

Wiele osób pragnie uzyskać kredyt gotówkowy, jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, że samo wnioskowanie do instytucji bankowej o udzielenie dodatkowego źródła finansowania nie jest równoznaczne z uzyskaniem pozytywnej odpowiedzi w tym zakresie. Innym słowem – akceptacja wniosków nie odbywa się w sposób automatyczny, przez co nie każda osoba zainteresowana kredytem gotówkowym go faktycznie dostanie.

Przez niektórych może być to postrzegane jako utrudnienie, niemniej jednak jest to uzasadniony sposób postępowania – ostatecznie to przecież bank rozporządza swoimi pieniędzmi i ma prawo do podejmowania decyzji, w jaki sposób będzie nimi dysponować. Nie można mieć pretensji o to, że instytucje bankowe kontrolują transakcje w tym zakresie. Warto jednak wiedzieć, co może mieć wpływ na decyzję pozytywną lub też negatywną ze strony banku. Sprawa nie jest bowiem tak prosta, jak mogłoby się wydawać, choć nie można jej również uznać za szczególnie skomplikowaną.

Wiele osób pragnie uzyskać kredyt gotówkowy, jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, że samo wnioskowanie do instytucji bankowej o udzielenie dodatkowego źródła finansowania nie jest równoznaczne z uzyskaniem pozytywnej odpowiedzi w tym zakresie. Innym słowem – akceptacja wniosków nie odbywa się w sposób automatyczny, przez co nie każda osoba zainteresowana kredytem gotówkowym go faktycznie dostanie. Przez niektórych może być to postrzegane jako utrudnienie, niemniej jednak jest to uzasadniony sposób postępowania – ostatecznie to przecież bank rozporządza swoimi pieniędzmi i ma prawo do podejmowania decyzji, w jaki sposób będzie nimi dysponować. Nie można mieć pretensji o to, że instytucje bankowe kontrolują transakcje w tym zakresie. Warto jednak wiedzieć, co może mieć wpływ na decyzję pozytywną lub też negatywną ze strony banku. Sprawa nie jest bowiem tak prosta, jak mogłoby się wydawać, choć nie można jej również uznać za szczególnie skomplikowaną.

Weryfikacja zdolności kredytowej przez bank

Kiedy składamy do banku wniosek o przyznanie kredytu gotówkowego, instytucja przeprowadza weryfikację naszej zdolności kredytowej, która jest jednym z podstawowych działań, jeśli chodzi o decyzję banku w sprawie udzielenia nam kredytu. Odbywa się ona po to, aby minimalizować ryzyko zaciągania zobowiązań przez osoby niewypłacalne lub też mające problemy z terminowym regulowaniem należności, czy znajdujących się w nieadekwatnej sytuacji finansowej w stosunku do zobowiązania, o jakie się starają. Jest to swego rodzaju zabezpieczenie dla banku, który chce w jakimś stopniu zapoznać się z profilem swojego potencjalnego kredytobiorcy. Sprawdzane są zatem takie parametry jak nasza historia kredytowa, zarobki, a także wydatki. Bazuje się tutaj na informacjach dostępnych w rozmaitych bazach, a także na danych, które my sami musimy podać instytucji, jeśli chcemy uzyskać kredyt (polecamy ranking kredytów na https://www.17bankow.com). Wykorzystywane są również różnego rodzaju dokumenty takie jak chociażby zaświadczenia od pracodawców, czy też deklaracje podatkowe. Instytucje bankowe mają zatem szereg narzędzi do tego, aby dokonać weryfikacji naszej zdolności kredytowej. Historia kredytowa daje bankowi pogląd na to, jak wywiązywaliśmy się w przeszłości z naszych zobowiązań finansowych. Dlatego właśnie mówi się, że pusta historia kredytowa nie jest wcale dobra, jeśli staramy się o dodatkowe środki – wówczas bowiem nie ma na ten temat żadnych informacji. Jeśli chodzi natomiast o zarobki, powinny być one stabilne oraz w odpowiedniej wysokości. Musimy być bowiem w stanie regulować comiesięczne raty naszego zobowiązania. Duże znaczenie mają tutaj również nasze wydatki, ponieważ bilans przychodów oraz wydatków powinien pozwalać na uiszczanie należności. Niejednokrotnie banki wymagają od nas oświadczeń dotyczących naszej sytuacji finansowej, a także dokumentów potwierdzających naszą sytuację finansową. Zakres wymaganej dokumentacji zależny jest od indywidualnej strategii instytucji bankowej, a także od okoliczności – inaczej wygląda bowiem postępowanie w stosunku do osób zatrudnionych na umowę o pracę, w odniesieniu do przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą, czy też w przypadkach zarobkowania przez nas na podstawie umów cywilnoprawnych. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że w wielu przypadkach rodzaj zatrudnienia również ma znaczenie, jeśli chodzi o ocenę naszej sytuacji finansowej dokonywaną przez bank.

Inne warunki uzyskania kredytu

W zależności od konkretnej oferty dotyczącej kredytu gotówkowego mogą obowiązywać również inne warunki decydujące o odpowiedzi instytucji bankowej w tym zakresie. Jako przykład wymienić można tutaj chociaż kredyty gotówkowe na określony cel, w których występuje ograniczenie, co do dysponowania uzyskanymi środkami. Schemat działania jest tutaj dosyć prosty – jeżeli bank oferuje kredyt gotówkowy, przykładowo, na przeprowadzenie remontu, to jeśli naszym celem jest sfinansowanie w ten sposób luksusowych wakacji, nie jest to propozycja dla nas. Z naszej perspektywy również ma to istotne znaczenie, bo jeżeli podpiszemy umowę na kredyt gotówkowy na określony cel, nie możemy wykorzystać środków w inny sposób, niż zostało to ustalone. Może się także zdarzyć, że kredyt gotówkowy będzie dostępny na swego rodzaju promocyjnych warunkach, jeżeli spełni się określone wymagania. Jak więc widać, niezbędne jest skrupulatne zbadanie warunków umowy oraz zastanowienie się nad tym, czego właściwie szukamy, jeśli chodzi o kredyty gotówkowe. Zobowiązania finansowe muszą być bowiem adekwatne do naszej sytuacji oraz oczekiwań i nie można zaciągać ich w sposób lekkomyślny. Kluczowe jest tutaj to, aby dokładnie przyjrzeć się warunkom umowy, a także własnej sytuacji. Kredyt gotówkowy trzeba będzie bowiem spłacać, a my musimy być w stanie wywiązywać się ze swoich obowiązków wynikających z zadłużenia. Trzeba zatem rozsądnie podejmować decyzje dotyczące własnego budżetu i nie kierować się ogólnikami, czy też emocjami, ale stawiać na logikę oraz fakty. Potrzebne jest również analityczne podejście do sprawy.
najnowsze informacje
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij