Niedziela, 25 październik 2020, Imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora
Jabłonka i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Rain
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Rain
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Rain
12°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
12°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 90
Clouds
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
22.09.2020, 21:27 | czytano: 1512

Przepis na sukces: "zintegrować różne środowiska i w ramach wspólnej zabawy - wspierać potrzebujących"

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Miasta oraz Kolarskie Grand Prix Nowego Targu zakończyły cykl imprez organizowanych przez ekipę Winter Classic, a dedykowanych jako pomoc dla Matyldy Żmudy. Wcześniej, wsparcia dziecku udzielili kolarze - uczestnicy IC Podhale oraz Tatra Road Race. Zebrano w sumie ponad 20 tys. zł.

Dziewczynka, którą otoczyli tym razem opieką członkowie Winter Classic - urodziła się jako wcześniak z powikłaniami. Dziecko znajduje się pod opieką Fundacji im. Adama Worwy.

Początkowo z ideą pomocy wystąpili kolarze zrzeszeni wokół NKK. Trening w ramach prestiżowych rozgrywek IC Infrasettimanale Classico Podhale, na który zostali zaproszeni wszyscy pasjonaci kolarstwa zakończył się "zbiórką do puszki" dla Matyldy - mówi Ryszard Lizoń z Winter Classic, odpowiedzialny za kolarskie wydarzenia w grupie.

- Dzięki uprzejmości Cezarego Szafrańca zostaliśmy zaproszeni również do udziału w Tatra Road Race, praktycznie największego, amatorskiego wyścigu kolarskiego w Polsce. No imprezie został wylicytowany za pokaźną sumą pakiet startowy do przyszłoroczny wyścig - kontynuuje Ryszard Lizoń.

Głównym, kończącym cały cykl, wydarzeniem były ubiegłotygodniowe sportowe zmagania w nowotarskim parku.

Zacznijmy od IV Turnieju Siatkówki Plażowej Winter Classic o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ. Wystartowało 14 zespołów z całego kraju. Pierwsze miejsce zajęli Mateusz Łabuz i Tomasz Dudek z Krakowa.

- Mateusz od pierwszej edycji naszych rozgrywek jest z nami i bardzo nam pomaga. To znana postać w środowisku, bierze udział w Grand Prix siatkówki plażowej. Nagłaśnia nasze turnieje, zaprasza zawodników. To z jego rekomendacji przyjechał do Nowego Targu Marcin Strządała - organizator turniejów Grand Prix Polski, tzw. plażówki open. Chciał się przyjrzeć naszej działalności i samemu turniejowi. - mówi Dariusz Świętek - Był zachwycony turniejem i organizacją. Dziwił się, że można zorganizować takie wydarzenie, na wysokim poziomie praktycznie bez nakładów finansowych. Był w szoku - dodaje ze śmiechem.

Marcin faktycznie musiał być pod wrażeniem, skoro zapowiedział pomoc i zaangażowanie w organizacje przyszłorocznego turnieju, który znajdzie się już w terminarzu rozgrywek Polskiego Związku Siatkówki Plażowej. To oznacza zasięg rozgrywek na cały kraj.

Wracając do turnieju drugie miejsce zajęła ekipa Zenon Matras i Bartosz Dudek z Krakowa. Walka o pierwsze miejsce była ciekawa, bowiem po dwóch stronach siatki stanęli bracia Dudek i dodatkowo ich trener. Trzecie miejsce zajęła para - Dariusz Mika i Kamil Dygoń. Poza podium znaleźli się Michał Faryna i Jarek Wołczyk. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Tomasz Dudek, a nagroda specjalna powędrowała w ręce jedynej kobiety uczestniczącej w rozgrywkach - Kasi Mika – Łabuz.

Na tzw. kole odbyła się również kolejna edycja kolarskiego Grand Prix oraz zawody rowerowe dla dzieci, które zorganizował Nowotarski Klub Kolarski. Fotorelację z tych zmagań zobaczyć można w galerii (klik). Tym razem poziom sportowy imprezy był jeszcze wyższy, gdyż wśród uczestników był Stanisław Niewiadomy, ojciec Katarzyny - znakomitej kolarki szosowej. Wspaniale poradził sobie w wyścigu, zostawiając daleko za sobą znacznie młodszych zawodników.

Jako ciekawostkę dodamy, że wspomniany Marcin Strządała organizuje też Akademię Sportów Zimowych. W tym roku, w lutym odbyła się pierwsza edycja Akademii u nas na Hali Gorce. Zaproszono dzieci z tutejszych szkół podstawowych, by im pokazać, że dyscypliny zimowe można rozgrywać i trenować także pod dachem, w halach sportowych. Gośćmi Akademii Sportów Zimowych byli: Zbyszek Bródka - łyżwiarz, hokeista Aron Chmielewski, snowboardzistka Paulina Ligocka i Tomasz Sikora - biathlonista. Prawdopodobnie tej zimy także u nas, w Nowym Targu zorganizowana będzie Akademia. My, jako Winter Classic też tam będziemy - deklaruje Dariusz Swiętek. Winter Classic rozwija się. Początkowo były to jedynie mecze hokejowe zimą. Obecnie to także siatkówka i kolarstwo - latem.

- Całość pokazuje jak można integrować różne środowiska sportowe i w ramach wspólnej zabawy oraz zmagań wspierać osoby, które potrzebują naszej pomocy – podsumowuje Maciej Leski z Grupy WinterClassic

s/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Boli21:51, 23 września 2020
Eeee ale bzdury piszesz. Nooo
eeee00:06, 23 września 2020
lepiej zorganizowane i bez kosztów niech sie miasto uczy jak sie robi imprezy typu jarmaki podhalanskie promując lokalnych przedsiebiorców
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij