Środa, 28 październik 2020, Imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy
Jabłonka i okolice
Clear
17°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 72
Clear
12°
Wiatr: 10.224 km/h Wilgotność: 10
Clear
18°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 72
Clear
18°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 51
Clear
15°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 72
Clear
16°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 58
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
27.09.2020, 11:42 | czytano: 1789

Deszczowy Rajd Doliną Dunajca (zdjęcia)

zdj. Joanna Dziubińska

W Krościenku rozegrano III edycję Rajdu Doliną Dunajca. Ze względu na sytuację epidemiczną nie było startu wspólnego. Kolarze wyruszali na trasę w 10 osobowych grupkach w kilkuminutowych odstępach czasu. Start i meta znajdowały się przy krościeńskim Amfiteatrze pod Wierzbą.

Pomimo mocno padającego deszczu na starcie stanęło ok. 150 miłośników dwóch kółek. W tym roku zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy – FUN 65 km oraz PRO 105 km. Obie wiodły Doliną Dunajca – szczególnie malowniczą zwłaszcza o tej porze roku.

Zawodnicy dystansu FUN robili pętlę wokół Jeziora Czorsztyńskiego i wracali z powrotem do Krościenka. Przewyższenie na tym dystansie wynosiło 940 metrów.

Kolarze, którzy wybrali dłuższą, 105 kilometrową trasę, w Dębnie skręcali na Przełęcz Knurowską. Zawodnicy przejeżdżali przez Kamienicę oraz Łącko, by stamtąd drogą wojewódzką wrócić do Krościenka. Przewyższenie na tym dystansie wynosiło 1550 metrów. Dodatkowo dla żądnych wyzwań - organizatorzy przygotowali kilka odcinków Challenge. Dla najszybszych kolarzy biorących udział w chellengach przewidziane były atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Tym razem nie zostały przeprowadzone zawody rowerowe dla dzieci.

Organizatorem Rajdu Doliną Dunajca jest firma Tatra Cycling Events prowadzona przez Cezarego Szafrańca, natomiast współorganizatorem Gmina Krościenko nad Dunajcem. Patronat honorowy sprawowali: Poseł na Sejm RP Anna Paluch, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Wójt Gminy Krościenko n.D Jan Dyda.

wb/ zdj. Joanna Dziubińska
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Gal Anonim08:09, 28 września 2020
Robert Cyrwus zdobył tytuł mistrza Polski siłaczy i nic nie wspominacie o tym, ale rozpisujecie się o jakichś dziesiątych ligach wiejsko-buraczanych i zawodach niedzielnych kolarzy.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij