Sobota, 28 listopad 2020, Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
-1°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-3°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 98
Clouds
-1°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-0°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 90
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
19.10.2020, 10:05 | czytano: 527

Kantaty Bacha w ramach Bydgoskiej Sceny Barokowej

Zespół Baroque Collegium 1685, a w jego ramach Szczawniccy Kameraliści, zaprezentował w Bydgoszczy program składający się z pięciu Kantat Jana Sebastiana Bacha.

Blisko dwugodzinny koncert odbył się we współpracy z Festiwalem Bydgoska Scena Barokowa w sali reaktywowanego, zabytkowego Kina Pomorzanin i był realizowany w ramach projektu pn.: ”Baroque Collegium 1685 na polskich festiwalach muzycznych”, dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury oraz Województwo Małopolskie.Wraz z Baroque Collegium 1685 wystąpili znakomici soliści, a wśród nich współpracujący z zespołem od 2018 r. - Peter Kooij, uznawany za jeden z największych autorytetów wykonawstwa muzyki Bacha na świecie. Towarzyszyli mu: austriacka śpiewaczka Margot Oitzinger, sopranistka Joanna Radziszewska oraz czeski tenor - Tomas Lajtkep.
Wydarzenie poprzedziło wspólne zdjęcie zespołu oraz solistów pod jedynym w Polsce pomnikiem J.S.Bacha, znajdującym się w Parku Jana Kochanowskiego w Bydgoszczy; zainicjowane przez Michała Orzechowskiego - menedżera kultury, wielkiego pasjonata muzyki Bacha i przyjaciela Baroque Collegium 1685.Za całość przedsięwzięcia zarówno od strony artystycznej jak też organizacjo - logistycznej odpowiedzialna była Agnieszka Żarska, założycielka, manager, dyrektor artystyczny i dyrygent Baroque Collegium 1685.

Tekst SCK, fot. Szymona Grosskreutz, Dariusz Gackowski
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij