Sobota, 28 listopad 2020, Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 81
Clouds
-0°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 91
Clouds
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
23.10.2020, 12:56 | czytano: 959

XXI Kwesta Nowotarska - zmiany w organizacji przedsięwzięcia

NOWY TARG. Zarząd Podhalańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Nowym Targu wraz z burmistrzem zapraszają do udziału w XXI Kweście Nowotarskiej, która tradycyjnie odbędzie się 1 listopada br. na nowotarskim cmentarzu.

- W związku z zainteresowaniem mieszkańców Nowego Targu organizacją corocznej Kwesty Nowotarskiej w dniu 1 listopada Zarząd Podhalańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, po konsultacji z burmistrzem Miasta Nowy Targ, podjął decyzję o jej przeprowadzeniu z zachowaniem wymaganego reżimu sanitarnego. Organizatorzy wprowadzili kilka zmian w jej organizacji. Kwestarze będą zbierać ofiary przy co najmniej dwóch bramach (głównej od ul. Św. Anny i od ul. Szpitalnej). Z uwagi na bezpieczeństwo osób kwestujących i samych ofiarodawców, w tym roku nie będą rozdawane zapałki z unikalną naklejką, mające dla wielu wartość kolekcjonerską. Uwzględniając to oraz zachowując ciągłość w ich numeracji, planujemy je przekazać podczas kolejnej zbiórki w 2021 r. Ponadto wynik kwesty zostanie podany później niż zazwyczaj, ponieważ w trosce o bezpieczeństwo osób liczących, zaplombowane skarbony z ofiarami zostaną poddane kilkudniowej kwarantannie - wyjaśnia Jakub Swalarz w imieniu organizatorów.

Przedstawiciel Podhalańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk dodaje, iż "Mając świadomość, że wielu mieszkańców nie będzie w tym dniu odwiedzało nowotarskiej nekropoli, zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe tej pięknej inicjatywy. Datki na ten cel można wpłacać na konto Towarzystwa: Karpatia BS 86 8791 0009 0000 0011 3696 0001
Równocześnie zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi pracami renowacyjnymi wykonanymi przez konserwatora zabytków Jana Chodorowicza."

Organizatorzy zapraszają osoby chętne do kwestowania - do kontaktu z sekretariatem Urzędu Miasta Nowy Targ - osobiście w godzinach urzędowania (I piętro, pokój nr 101) lub pod numerem tel.: 18 26 11 242.
Informacje organizacyjne dotyczące osób kwestujących są dostępne na stronie www.nowytarg.pl.

opr.s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij