Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
12.11.2020, 14:36 | czytano: 1940

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w Szaflarach. Wójt odsłonił pomnik (zdjęcia)

W 102. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w kościele parafialnym w Szaflarach odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny, która celebrował proboszcz parafii ks. Kazimierz Duraj.

Po mszy św. odsłonięto i poświęcono pamiątkową płytę kamienną pod Dębem Niepodległości, zasadzonym w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Płytę wykonał Jan Gałdyn z Szaflar, zaprojektował ją artysta-rzeźbiarz Marek Szala.

Na zakończenie obchodów, wójt gminy Szaflary wraz z radnymi oraz przedstawiciele Związku Podhalan oddział Szaflary złożyli pod pomnikiem Augustyna Suskiego wiązanki kwiatów i znicze.

Panująca obecnie w naszym kraju sytuacja oraz obowiązujące obostrzenia uniemożliwiały zorganizowanie uroczystych Gminnych Obchodów Święta Niepodległości. W związku z ograniczoną liczbą osób mogących uczestniczyć w nabożeństwie, msza była transmitowana na kanale You Tube parafii Szaflary.

Tekst i zdjęcia: GCKPiT w Szaflarach, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
xxx21:06, 13 listopada 2020
pomnik...artystycznie koszmarny
Krystian11:20, 13 listopada 2020
A żelazka to tam światowy proboszcz lub wójt nie ma, tylko taką zmiętą flagę położyć...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij