Wtorek, 13 kwiecień 2021, Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Szczawnica i okolice
Snow
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Snow
-0°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Snow
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 82
Snow
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 91
Snow
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
06.01.2021, 15:37 | czytano: 2626

Przepełnione kosze

Fot. Czytelnik

"Jestem oburzona takim widokiem śmieci na cmentarzu w Czarnym Dunajcu. Przyjeżdżałam ze Starego Bystrego, a tu taki widok. Przez ostatni tydzień nic się nie zmieniło, nadal były te same śmieci. Kto za to opowiada? Kiedy zostaną wywiezione? Gmina czy kościół? - napisała w e-mailu do redakcji naszcz czytelniczka.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
wolny człek09:07, 7 stycznia 2021
Aby komentować ten temat należy zadać sobie pytanie. Czyj jest cmentarz? W mieście niczyj, publiczny czyli wszystkich. A na wsi czyj? Załóżmy, że ożenię się z muzułmanką, co jest możliwe do zrealizowania. Zjeżdżam do kraju razem z żoną i zamieszkam np. w Łopusznej. Żona umiera, gdzie mam ją pochować? Nie jestem zainteresowany odległym cmentarzem dla muzułmanów, ponieważ jako starzec nie będę w stanie się przemieszczać. Jestem ciekaw co mówi konstytucja. Na nowotarskim cmentarzu jest nagrobek muzułmański. Cmentarz jest i publiczny i chrześcijański. A więc kto ma wywozić śmieci z cmentarza na wsi? Przypuszczam, że kobieta nie tylko opłaca miejsce ale wnosi opłatę za msze wypominkowe. Tutaj nie chodzi o ilość zniczy. Tutaj jest bajzel prawny, którym Polacy nie są zainteresowani aby go uregulować. Ktoś inny zarządza cmentarzem, ktoś inny kopie grób, ktoś inny wywozi śmieci. A gdzie się podziewa VAT za śmieci? Ja wiem, że jest zapłacony. A kto odprowadza składki? A gdzie są podatki? I co? To idzie w miliardy w skali kraju. A domy pogrzebowe. Prywatny z Waksmundu odprowadza kolosalne kwoty do skarbu państwa, z których korzysta całe społeczeństwo a kościelny co odprowadza i gdzie? Przejęte finanse a Wy śpicie. Ciemnogród.
Wsiok08:10, 7 stycznia 2021
Do Janosik. Racja w 100% wszystko jest dziś na pokaz byle drożej, więcej i żeby ładniej było niż ma ten biedniejszy sąsiad na grobie.
Janosik.19:20, 6 stycznia 2021
Po co tyle zniczy kupujecie na cmentarz , wystarczyłby jeden mały na grób i śmieci mniej , ochrona środowiska . Jeden przed drugim na pokaz .
A zdrowaśki nie ma kto odmówić i oto cała duma na pokaz.
Jan15:53, 6 stycznia 2021
I nie będzie lepiej. Gminy na całym Podhalu zmniejszają częstotliwość odbioru śmieci. Teraz śmieci będziemy oglądać po lasach, rowach i wyłażące z kubłów jak na tym obrazku. A pozostałe pójdą "do chmury".

Ekologia po Polsku!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij