Piątek, 26 luty 2021, Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Nowy Targ i okolice
Clear
11°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 66
Clear
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 66
Clear
12°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 66
Clear
14°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 58
Clear
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 91
Clear
11°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
07.01.2021, 20:56 | czytano: 2850

List. Smutne ferie 2021...

Arch. Podhale24.pl

- Nie przemyślano zimowego wypoczynku uczniów, a wiadomo o nim od kilkudziesięciu lat, a o problemach z pandemią od wielu miesięcy. Powoduje to, że zamiast programu „Narodowe Ferie 2021” mamy „Narodową feryjną smutę” - uważa radny powiatowy z Rabki-Zdroju Marek Szarawarski.

Oto cały jego list:

„W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich tegoroczne ferie uczniowie spędzą głównie w domach. Takie zdanie przeczytałem na jednym z portali i nie zgadzam się z nim. Uczniowie od rana do wieczora siedzą przed smartfonami i komputerami, ucząc się zdalnie. Nie można korzystać z wyciągów i lodowisk. Dzieci i młodzież potrzebują racjonalnego wypoczynku ze względów psychicznych i fizycznych. Potrzebują kontaktu z naturą, wyjazdów i rekreacji. Zgrupowanie zimowego „wypoczynku” we wszystkich regionach na dwa pierwsze tygodnie stycznia jest co najmniej niefortunne. Korzystniejsze byłoby rozciągnięcie ferii na styczeń, luty i marzec na 6 (sześć) dwutygodniowych turnusów. W Polsce, wg danych GUS z 2019 roku, jest 825 500 miejsc noclegowych (hotele, pensjonaty, schroniska, ośrodki wczasowe, domy wycieczkowe itp.). Wypoczynek w formie kolonii, półkolonii, „białych szkół”, zimowisk, obozów czy też indywidualnych pobytów dla 4 600 000 uczniów, podzielonych na grupy po około 766 000, bez tłumów i z zachowaniem reżimu sanitarnego byłby bezpieczny. Takie rozwiązanie pozwoliłoby również na uratowanie miejsc pracy branży turystycznej bez konieczności tworzenia tarczy antykryzysowej.

Jeżeli problem z zimowym wypoczynkiem dzieci i młodzieży nie może być przygotowany w Ministerstwie Zdrowia czy Ministerstwie Edukacji Narodowej to logistykę ferii 2021 bez problemów opracuje np. Polska Organizacja Turystyczna, Związki Harcerskie czy też prywatna osoba z dostępem do internetu.

Nie przemyślano zimowego wypoczynku uczniów, a wiadomo o nim od kilkudziesięciu lat, a o problemach z pandemią od wielu miesięcy. Powoduje to, że zamiast programu „Narodowe Ferie 2021” mamy „Narodową feryjną smutę” - kończy.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
obywatel18:46, 8 stycznia 2021
Facet ma odwagę przedstawić swój pogląd w temacie ferii , "zaangażowani" i "pamiętajacy" nie mając rzeczowych argumentów wyciągają emocjonalne remanenty . Ot miasto .... . pozdrawiam p. Marku z Lu .
J2317:44, 8 stycznia 2021
Popieram radnego całe te nierządy PIS to ściema totalna .
Obudzicie się jak nie będzie papu.
Marek Szarawarski17:24, 8 stycznia 2021
O "rozciągnięciu" ferii na trzy miesiące apelowało wiele znanych i cenionych osób. Między innymi prof. dr hab. n. med. Magdalena Marczyńska z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, która doradza rządowi w ramach działalności Rady Medycznej oraz senator Jan Maria Jackowski. Do @Towarzysz ujek - Strój był kardynalski a spektakl miał tytuł "Religie świata?".
Towarzysz ujek12:17, 8 stycznia 2021
To przebierz się pan w sutannę i wio na studniówkę lub jakiś inny raut, wprawa w pajacowaniu jest. Doskonale pamiętamy.
Daj sobie już spokój11:59, 8 stycznia 2021
Coś się radni rabczanscy ruszyli. Jedni o most maruś o ferie. Czyżby planowane wybory były wcześniej. Wielce by krytykował a sam nic mie działa.
Anita11:29, 8 stycznia 2021
No tak, dzieci jak wyjdą z domu to będą zarażać, ale tysiące turystów siedzących "z przyczajki" na lewych kwaterach to już nie. Dzieci będą zarażać, ale tłumy na urodzinach Rydzyka to już nie. Dzieci będą zarażać, ale....
Do obiektywny11:07, 8 stycznia 2021
Kto sie boi niech siedzi w domu na czterech literach i czeka na swój koniec :) !
Tylko nie zakazuj innym żyć normalnie !!!!
obiektywny10:38, 8 stycznia 2021
No tak w dobie pandemii puść dziecko w tłum żeby wróciło i zaraziło całą rodzinę. Człowieku ogarnij sie z tymi pomysłami. Jak dzieci chcą to mogą w miejscu zamieszkania czynnie uprawiać sport biegać spacerować trzeba i musza tylko chcieć.
TRAGEDIA !!!!!!!!10:12, 8 stycznia 2021
@rodzic i nauczyciel
Broń Panie Boże przed takimi rodzico-nauczycielami !!
W ministerstwie tacy sami zasiadają i jest to co jest !!!!
rodzic i nauczyciel09:59, 8 stycznia 2021
Panie Szarawarski,rząd wariant ferii o którym pan mówisz rozważał.Nie
wprowadził bo okoliczności za tym przemawiały by nie wprowadzić.Gdyby
byli inni to może by ta dorada się przydała.PiS nie potrzebuje Pańskiej
rady,gdyż ma swoich doradców o ogromnym poziomie intelektualnym.
nie zgadzam sie08:49, 8 stycznia 2021
pandemia covid, to cos wyjatkowego i niespodziewanego,moje 7 letnie dziecko rozumie, ze trzeba dostosowac sie, zeby inni mogli przezyc, ale widze ze pan tego nie rozumie i wiele osob..
Intelektualista.08:19, 8 stycznia 2021
A więc Panie radny po co zasiada pan w tych władzach i ją krytykuje,niech się pan weźmie do roboty i zorganizujecoś ciekawego ,a nie tylko pobiera powieszoną dietę za nic nie robienie.zdalnie.
jajakobyły22:00, 7 stycznia 2021
Niestety 100% racji. W naszym kraju rządzi ,, Narodowy deficyt intelektualny,,
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij