Wtorek, 09 marzec 2021, Imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława
Zakopane i okolice
Clouds
-8°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-8°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-7°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 79
Clear
-4°
Wiatr: 1.944 km/h Wilgotność: 72
Clouds
-7°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-9°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
18.01.2021, 14:34 | czytano: 2246

Zmarł Stanisław Sienko

Fot. Archiwum rodzinne

W Warszawie w wieku 95 lat zmarł pułkownik Stanisław Sienko. Pochodził z Rabki-Zdroju. Był wieloletnim wykładowcą Wojskowej Akademii Technicznej w Katedrze Uzbrojenia, a także zapalonym sportowcem - Mistrzem Warszawy w Skokach Narciarskich z 1952 r.

Otrzymał 9 odznaczeń państwowych za zasługi dla Ojczyzny i obronności kraju. Katolik i bezpartyjny patriota, wszechstronny sportowiec i wychowawca wielu pokoleń młodej kadry naukowej oficerów. Do końca przywiązany do rodzinnej Rabki, ukochanych gór i ludzi. Ostatni raz zjechał z Kasprowego Wierchu w wieku 74 lat. Był członkiem założycielem klubu sportowego Wierchy Rabka. Pochodził ze Słonego. Był synem Franciszka Sienko - legionisty Piłsudskiego z medalem Gwiazda Przemyśla i Katarzyny z Miśkowców. Miał 4 braci i siostrę oraz 2 córki.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się we wtorek 19 stycznia o 13.00 w kościele św. Teresy, po której zmarły zostanie odprowadzony na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarz parafialny przy ulicy Orkana.

Materiały prasowe, r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij