Niedziela, 07 marzec 2021, Imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty
Rabka Zdrój i okolice
Clear
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 35
Clear
-1°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 35
Clear
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 35
Clear
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 56
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 47
Clear
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 35
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
18.01.2021, 20:15 | czytano: 2243

Bezdomni pod okiem policjantów

Nowotarscy dzielnicowi sprawdzają sytuację osób bezdomnych, starszych i samotnych. Okres zimowy i ujemne temperatury to czas szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych. To właśnie w tym czasie dochodzi do zgonów w skutek wychłodzenia organizmu.

- Dzielnicowi to policjanci, którzy doskonale znają swój rejon służbowy. Znają miejsca, gdzie najczęściej przebywają osoby bezdomne. Z uwagi duży spadek temperatur, policjanci sprawdzają miejsca, gdzie osoby bezdomne mogą szukać schronienia, a w przypadku napotkania bezdomnego, podczas rozmowy mundurowi informują, gdzie można zgłosić się w celu uzyskania pomocy - podkreśla asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

W zimowym okresie dzielnicowi nie zapominają również o osobach starszych i samotnych. W tym trudnym czasie i panującej pandemii policjanci sprawdzają, czy osoby starsze radzą sobie w codziennych czynnościach. Informują również o możliwości skorzystania z programu Wspieraj Seniora realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Aby pomóc czasami wystarczy tylko jeden telefon pod numer alarmowy 112. Jeżeli znamy kogoś w trudnej sytuacji, kto narażony jest w tym okresie zimowym na wychłodzenie organizmu możemy powiadomić również Ośrodek Pomocy Społecznej.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Władek18:47, 19 stycznia 2021
@avivat, taki jesteś skory do pomocy, to daj na początek coś ze swoich!
avivat10:04, 19 stycznia 2021
Pytam się gdzie jest ogrzewalnia dla bezdomnych o którą walczą radni ostatnich dwóch kadencji? Bezdomni to też ludzie! Im też należy się odruch człowieczeństwa od tzw. władz miasta! Ale to nie w Nowym Targu! Tylko trzeba pamiętać, że każdy może zostać bezdomnym, bo tak się potoczy życie. Nieprawdaż panie burmistrzu?
Nowy Ład06:39, 19 stycznia 2021
Najbogatsi i najbiedniejsi pod okiem policji.
fred05:53, 19 stycznia 2021
A moze by ich tak umieścić na plebani na szaflarskiej tam proboszcz ma dużo miejsca na noclegi .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij