Czwartek, 16 września 2021, Imieniny: Edyty, Kornela, Kamili
Jabłonka i okolice
-
brak pomiaru
Clouds
25°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 49 %
Clouds
25°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 52 %
Clouds
21°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
25°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 50 %
Clouds
23°
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 67 %
29.07.2021, 10:06 | czytano: 4172

Opera na zamku w Czorsztynie

Tak było w 2019 roku. Archiwum Podhale24.pl

13 sierpnia o godz. 20 na zamku w Czorsztynie odbędzie się plenerowy pokaz opery pt. "Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda" Karola Kurpińskiego. Wstęp wolny.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny”, będąc organizatorem wydarzenia, kolejny raz ma okazję przedstawić sztukę niezwykłą i przenieść widzów w świat artystycznej opowieści o miłości, przeplataną elementami grozy. Będzie to już trzecia odsłona tego dzieła w nietypowym jak na operę miejscu tj. dziedziniec na ruinach Zamku w Czorsztynie. Pierwsza odbyła się w lipcu 2016, a druga w 2019 roku.

Do udziału w tegorocznym projekcie ponownie zaproszeni zostali artyści, muzycy i aktorzy, którzy gwarantują wybitne i nowatorskie wykonanie dzieła Karola Kurpińskiego. Tatrzańską Orkiestrę Klimatyczną oraz śpiewaków poprowadzi uznana dyrygentka Agnieszka Kreiner. Dyrygowała m.in. w Operze Krakowskiej i Śląskiej, Teatrze Wielkim w Warszawie, pełniła także funkcję dyrektora artystycznego Filharmonii Lubelskiej. Spektakl wyreżyserował Błażej Peszek, ceniony aktor Teatru Starego w Krakowie i wykładowca tamtejszej Akademii Muzycznej. Solistami i pomysłodawcami projektu są młodzi śpiewacy, rozpoczynający swoją drogę artystyczną, mogący jednak pochwalić się już współpracą z największymi instytucjami muzycznymi i zespołami w Polsce m.in. Ewa Walkowska ze Szczawnicy (w operze, jako solistka, mezzosopran) Maria Małgorzata Złotek z Krakowa (w projekcie solistka, sopran), Krzysztof Michalski, Krzysztof Czok oraz Klaudiusz Leśniak.

Materiały prasowe, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Natalia20:08, 13 sierpnia 2021
Michał Czok, a nie Krzysztof jest jednym z artystów wymienionych w artykule.
Pozdrawiam
moim_zdaniem11:49, 29 lipca 2021
Kotka widzę w tym zamku...:)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij