Czwartek, 16 września 2021, Imieniny: Edyty, Kornela, Kamili
Szczawnica i okolice
Clouds
26°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
27°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 49 %
Clouds
26°
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
27°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 54 %
Clouds
25°
Wiatr: 9.108 km/h Wilgotność: 51 %
Clouds
24°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 59 %
24.08.2021, 14:00 | czytano: 1278

25-lecie Ludowego Klubu Sportowego Orawa Jabłonka (zdjęcia)

Fot. Łukasz Sowiński

Na stadionie sportowym w Jabłonce odbyły się rozgrywki piłkarskie w ramach obchodów 25-lecia Klubu Sportowego LKS Orawa Jabłonka.

Pierwszego dnia zagrali młodzi adepci futbolu, którzy rywalizowali w kategoriach Orlik, Młodzik, Żak oraz Skrzat. Od początku nie brakowało pięknych bramek i dobrej zabawy. Po zakończeniu zmagań zawodnicy otrzymali medale, zaś najlepsze zespoły wywalczyły okazałe puchary.

W niedzielę na murawie zaprezentowali się trampkarze oraz zawodnicy biorący udział w turnieju w kategorii OPEN. Zmagania sportowców obserwował gospodarz gminy Jabłonka Antoni Karlak. Na stadionie nie zabrakło postaci zasłużonych dla klubu, które przez lata decydowały o sile zespołu oraz przyczyniły się do jego największych sukcesów. Mimo że turniej miał charakter towarzyski, nie brakowało zaciętej rywalizacji. W finałowym meczu zespół z Katowic pokonał seniorski zespół Orawy Jabłonka i wywalczył pierwsze miejsce. Na trzecim miejscu zmagania zakończyła drużyna przyjaciół Tomka Kramarza.

Wszystkich zawodników biorących udział w zawodach nagrodzono pamiątkowymi medalami, zaś najlepsi otrzymali pamiątkowe medale i puchary. Obecni na stadionie piłkarze, działacze, trenerzy oraz sympatycy klubu zostali uwiecznieni na jubileuszowym grupowym zdjęciu.

Wcześniej, w piątek w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbyła się uroczysta gala, podczas której uhonorowano działaczy zasłużonych dla orawskiej piłki nożnej. Gości przywitał prezes klubu Orawa Jabłonka Paweł Graca. Następnie prowadzący galę Michał Rutkowski przedstawił historię klubu, zaprezentował sylwetki jego prezesów, działaczy oraz zasłużonych piłkarzy.

W komentarzach prezentującego pojawiło się wiele ciekawostek, które przykuwały uwagę słuchających. Wójt gminy Jabłonka Antoni Karlak na ręce prezesa Pawła Gracy przekazał z okazji jubileuszu klubu pamiątkowy dyplom.

W swoim krótkim wystąpieniu wójt gminy Antoni Karlak podziękował wszystkim, którzy tworzyli klub: działaczom, prezesom, piłkarzom, rodzicom, sponsorom i trenerom. Mówił, że samorząd zawsze stoi na straży rozwoju sportu i tworzy odpowiednią infrastrukturę i taka też została przygotowana w naszej gminie. Julian Stopka przypomniał okoliczności powstania stadionu, na którym swoje mecze rozgrywa Orawa Jabłonka. Na scenie pojawił się również Bogdan Jazowski, były długoletni trener i działacz klubu wspominał początki działalności oraz ważne wydarzenia z historii drużyny. Nie zabrakło podziękowań ze strony przedstawicieli Małopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz Nowosądeckiego Podokręgu Piłki Nożnej.

Źródło: UG Jabłonka, oprac. r/ zdj. Łukasz Sowiński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Maciej Jachymiak07:12, 26 sierpnia 2021
Niech żyje Boguś Jazowski !
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij