Czwartek, 16 września 2021, Imieniny: Edyty, Kornela, Kamili
Jabłonka i okolice
Clouds
25°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
25°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 49 %
Clouds
25°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
25°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
24°
Wiatr: 7.848 km/h Wilgotność: 51 %
Clouds
23°
Wiatr: 2.988 km/h Wilgotność: 66 %
01.09.2021, 16:23 | czytano: 1420

XXIX Gminne Dożynki w Podwilku (zdjęcia)

Za plony i trud pracy rolników dziękowano w ostatnią niedzielę sierpnia w kościele p.w. św. Marcina w Podwilku.

Delegacje z wszystkich sołectw oraz wójta gminy Jabłonka Antoniego Karlaka wraz z małżonką, przywitał sołtys Podwilka Emil Holla, a w kościele ks. proboszcz Zbigniew Fidelus. Przed rozpoczęciem nabożeństwa, głos zabrał wójt gminy, który nawiązał do chleba, wyrażając nadzieję, że na orawskim stole nigdy chleba nie zabraknie. Gospodarz gminy przekazał na ręce księdza proboszcza symboliczny wieniec.

Dziękczynną mszę św. koncelebrowaną sprawowali: gospodarz ks. proboszcz Fidelus, były proboszcz parafii w Podwilku ks. Kazimierz Gunia, o. Zbigniew Czerwień proboszcz parafii w Chyżnem oraz ks. Piotr Zioło proboszcz parafii w Zubrzycy Dolnej. Święto plonów swą obecnością uświetniły poczty sztandarowe: OSP gminy Jabłonka, Szkoły Podstawowej nr 2 w Podwilku oraz Orawski Oddział Związku Podhalan w Jabłonce. Muzyczną oprawę mszy świętej stworzyła Orkiestra Dęta OSP Podwilk oraz orawska kapela.

W 29. Gminnych Dożynkach w Podwilku udział wzięli radni gminy Jabłonka oraz radni powiatowi, w tym były wójt gminy Jabłonka Julian Stopka i prezes zarządu Powiatowego ZOSP RP Jan Kuczkowicz. Obecny był także honorowy prezes Klubu Babia Góra w Chicago Jan Łaciak. Na zakończenie, wszystkim przybyłym dziękować za każde ziarno i prosić o dalszą, Bożą pomoc, podziękował sołtys Emil Holla.

Źródło: UG Jabłonka, oprac. r/ zdj. Łukasz Sowiński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Zal08:25, 2 września 2021
Ale słaba organizacja, coraz gorzej i biedniej
obserwator19:05, 1 września 2021
a gdzie poseł Siarka
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij