Sobota, 15 sierpień 2020, Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii
Jabłonka i okolice
Clouds
22°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 72
Clouds
23°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 72
Clouds
23°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 72
Clouds
26°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 41
Clouds
23°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 72
Clouds
19°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 72
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
14.12.2009, 13:00 | czytano: 3126

Maltańczycy ze świąteczną wizytą w szpitalu i SOSW (zdjęcia)

MSM

NOWY TARG. Wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej udali się do dzieci przebywających w Podhalańskim Specjalistycznym Szpitalu im. Jana Pawła II oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1.

W szpitalu "Maltańczycy" podarowali małym pacjentom paczki, na które fundusze zbierane były w ostatnią niedzielę listopada br. Zbiórka prowadzona była przy parafii pw. Św. Brata Alberta oraz Św. Katarzyny w Nowym Targu. Pieniądze ze zbiórki wykorzystane zostały na przygotowanie paczek nie tylko dla dzieci w szpitalu, ale także osób przebywających na oddziale paliatywnym nowotarskiego szpitala i dla dzieci z upośledzeniem umiarkowanym i znacznym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Targu.

Wolontariusze po rozdaniu upominków czytali dzieciom bajki, organizowali różne zabawy, dając chwilę odpoczynku zmęczonym i zatroskanym rodzicom. Także dzieci miały ciekawe pomysły na wspólną zabawę. Każde dziecko otrzymało maskotkę oraz słodycze.

Maskotki pochodziły z akcji „Podziel się radością”, a wszystko to dzięki ofiarności serc Państwa Młodych, którzy zechcieli podzielić się szczęściem najweselszego dnia w ich życiu i przekazali misie na ten szczytny cel.

Prezenty wlały choć trochę radości w wielkie wystraszone oczy małych pacjentów, a radość w oczach obdarowanych dzieci była i jest bezcenna. Choć przez chwilę zapomniały one o bólu i cierpieniu, a strach zamienił się w iskierkę nadziei i promyczek radości. Po mile spędzonym czasie i wspólnej zabawie wolontariusze udali się na oddział paliatywny.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 dzieci nie spodziewały się „Mikołaja Maltańczyka” i widać było wielkie zaskoczenia, ale także niesamowitą radość. Uczniowie przedszkola i szkoły podstawowej otrzymali przybory szkolne oraz słodycze.

To nie pierwszy nasz kontakt z tą szkołą. Mieliśmy przyjemność współpracować podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego organizowanego przez miasto Nowy Targ, z którego dochód przeznaczony został na wykonanie sali rehabilitacyjnej i siłowni w SOSW.

Serdecznie dziękujemy za każdy grosz wrzucony podczas zbiórki, ponieważ Państwa dar serca wsparł naszą akcję, która przyniosła wiele radości i uśmiechu dzieciom jak i starszym pacjentom. Umieć pomagać, być otwartym na potrzeby drugiego człowieka, to droga czerpania radości z pomagania innym. Niech radość jaką Państwo sprawili swoim darem dla dzieci będzie nauką dla tych, którzy w codziennym życiu nie zwracają uwagi na cierpienie i potrzeby bliźniego.

Katarzyna Pieprzak

Zdj. MSM w Nowym Targu
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Carpe Diem14:35, 21 grudnia 2009
Tak zamykającą temat
...
Ten najbardziej potrzebuje pomocy, którego prośba o nią jest najcichsza.
O Panie, Ty mnie kochasz do tego stopnia, że narażając swoją chwałę, przyszedłeś do nas jako człowiek „całkowicie bezsilny", ale „wszechpotężny Miłością".
....
Michcl Quoist

Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok. Życzymy, aby był to Rok szczęśliwy w osobiste doznania, spełnił zamierzenia i dążenia zawodowe i społeczne oraz by przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań.

MSM Nowy Targ
Carpe Diem12:45, 21 grudnia 2009
do ta co otworzyla oczy
Mamy osoby, które mają wykształcenie medyczne i ty o tym dobrze wiesz!
A co do układów.
Tak bo to przez te "układy" dostajemy miśki od zupełnie obcych ludzi dobrego serca, to przez te tajemnicze układy kładziemy dzieci do łóżek w szpitalu, tak przez układy ludzie zostali pistoletami pod Kościołami zmuszeni by nam wpłacić pieniążki podczas kwest.
Nadmienię, że współpracujemy z Urzędem Miasta w Nowym Targu, Starostwem w Nowym Targu, zaczynamy współpracę z Urzędem Miasta w Rabce, Zakopanem i Powiatem Tatrzańskim, parafiami, Kościołami, szkołami...
Jak to są układy i kolesiostwo to przepraszam.

Zastanawia mnie jedno jak można tak łączyć zawiść z naszą działalnością? Ale pozostawię to bez komentarza.
Twój wpis wystawia sam sobie ocenę.

Uprzejmie donoszę, że świat to nie tylko zawiść, chamstwo i układy, to także miłość, nadzieja i bezinteresowna pomoc!!!
Przykre jest to, że niektórzy nie chcą w to uwierzyć. Bo tak bardzo zraniły je obecne czasy komercjalizmu i pędu za pieniędzmi, gdzie nie bierze się jeńców....
Malta pomagała, pomaga i będzie pomagać bezinteresownie, za darmo i zjawiać się będzie tam, gdzie brakuje już nadziei by ją wskrzesić, wykorzystując przy tym każdą nadarzającą się okazję.
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy nas wspierają i dla całej MSM
Komendant oddziału
ta co otworzyla oczy23:57, 20 grudnia 2009
no rzeczywiscie, tylko glowe pochylic w podziwie.. zwlaszcza, ze podczas znakomitej wiekszosci akcji (dzialania spoleczne to tylko jakis tam niewielki ulamek), MSM dziala calkowicie altruistycznie i nie dostaje w zamian calkiem pokaznych ilosci gotowki za swoj niezaprzeczalny profesjonalizm (macie w swoich regularnych szeregach chociaz jedna osobe z wyksztalceniem medycznym?), prawda?...
?22:16, 20 grudnia 2009
układy, hmmm? a jesli układy i znajmosci sa wykorzystywane by pomóc innym, którzy ich nie mają?
ta co otworzyla oczy12:54, 20 grudnia 2009
cymbergay, zasponsorujesz?
przyszly chirurgu urazowy, a komendant to przypadkiem nie zalatwia wszystkiego przez uklady w starostwie? jestescie wlasnie potwierdzeniem ze tu wszystko przez uklady idzie.
przyszły chirurg urazowy12:34, 19 grudnia 2009
do cymbergay ten krzyż na kamizelce to krzyż ich wiary i zasad wg jakich postępują TO KRZYŻ MALTAŃSKI człowieku ....zastanów się bo krzywdzisz ludzi swoimi wypowiedziami i krytyką ... MSM w NT i była i nigdy nie bd komercją ! młodzi ludzie którzy pokazują że w NT nie wszytko jest przez układy i znajomości w tym jednak smutnym i ponurym mieście ... Trzymajcie się i oby tak dalej !
cymbergay23:04, 17 grudnia 2009
Już kto, jak kto, ale Maltańczycy nie powinni udawać Pajaców tylko przybrać normalny strój św. Mikołaja.... Szok z tymi krzyżykami na fartuszku w stylu Dieda maroza!! alebo błazna Coca Cola!
Małgorzata Chowaniec00:32, 17 grudnia 2009
W imieniu Dzieci i nauczycieli składam serdeczne podziękowania Maltańskiej Służbie Medycznej, która od kilku lat wapiera nasze Dzieciaki. Pamiętam, ten zimny grudniowy dzień, kiedy od wczesnych godzin rannych wolontariusze "Maltańczycy" wspomagali nas w udziale, w Kiermaszu Bożonarodzeniowym, z którego dochód został przeznaczony na adaptację pomieszczenia sali rehabilitacyjnej -siłowni.Dzięki między innymi tej akcji, powstała i do dzisiaj służy naszym Dzieciom.Coroczne paczki mikołajkowe również wywołują radość i uśmiech na buźkach naszych uczniów. DZIĘKUJĘ.
Najbardziej jednak cieszy fakt, że tak dużo młodych, pełnych WIELKIEGO SERCA LUDZI, jest zaangażowanych w działalność na rzecz drugiego czlowieka.
Klaniam się nisko i życzę w nadchodzącym Nowym 2010 Roku, by przybywało w Wasze szergi Mlodych,pełnych pasji i oddanych sprawie MALTAŃCZYKÓW.
Małgorzata Chowaniec, SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO -WYCHOWAWCZY Nr 1 w Nowym Targu.
lol12:31, 15 grudnia 2009
ten mały dzieciak ciągnący brodę mikołaja jest super hehe :D sprawdza wiarygodność :P
Mikołaj11:18, 15 grudnia 2009
Święty Mikołaj też jest Maltańczykiem!
paranoja09:48, 15 grudnia 2009
Dziewczyny i chłopcy - tak trzymać. Caly rok. Jesteściesuper
Mała Mi17:34, 14 grudnia 2009
Zgadzam się z Panią Jadwigą!! Dla wszystkich wielkie brawa:)) aż miło się ogląda takie zdjęcia :)
Jadwiga13:33, 14 grudnia 2009
Brawo dzieciaki. Wszystkie. Te w czerwonych strojach - też. :)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij