Poniedziałek, 19 sierpień 2019, Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana
Rabka Zdrój i okolice
Clear
28°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 57
Clear
28°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 57
Clear
28°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 57
Clear
28°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 54
Clear
27°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 57
Clear
25°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 57
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
30.10.2014, 23:33 | czytano: 1122

Łzy radości i rozpaczy

- Sporo emocji, wrażeń, łez radości i rozpaczy. Dziewczęta spontanicznie reagowały na wydarzenia na boisku. Dużo było pisków, krzyków, płaszczu i uśmiechów – mówi Józef Dyda.

Józef Dyda był organizatorem, z ramienia PCK, mistrzostw powiatu nowotarskiego w halowej piłce nożnej dla dziewcząt uczęszczających do gimnazjów. Zawody rozgrywane były w Maniowach i – jak podkreśla Józef Dyda - były niezwykle emocjonujące.

- Cztery pierwsze zespoły reprezentowały podobny poziom, toteż spotkania między tymi drużynami kończyły się w dogrywce lub rzutach karnych. Było też – jak to w zwodach dziewcząt –wiele akcji przypadkowych. Były łzy radości i rozpaczy. Musieliśmy pocieszać dziewczęta, które spontanicznie reagowały na wydarzenia na boisku. Dużo było pisków, krzyków, płaszczu, ale także uśmiechów.

Grupę A wygrała Raba Wyżna przed gospodyniami turnieju. Maniowy dwa spotkania zremisowały bezbramkowo, a Raba pewnie pokonała Krempachy i z pierwszego miejsca awansowała do puli medalowej.

W drugiej grupie również odnotowaliśmy dwa remisy, lecz Tylmanowa była lepsza od Rdzawki i dlatego zajęła pierwsze miejsce. W półfinale dopiero w dogrywce pokonała Maniowy. Tylmanowianki, wykorzystały zagapienie obrony rywalek i „złotą bramkę” zdobyły w pierwszych sekundach dogrywki, gdyż grano metodą do „nagłej śmierci”.
W finale zmierzyły się z Rabą Wyżną, która w półfinale pokonała Ciche. Finał dostarczył widowni mnóstwo emocji. Akcje zmieniały się jak w kalejdoskopie, ale w regulaminowym czasie żadnej z drużyn nie udało się wykazać swojej wyższości. Oba zespoły zdobyły po jednej bramce. W dogrywce, znowu na początku, Raba zdobyła zwycięskiego gola. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Magdalenę Górkę z Raby Wyżnej.

- Drugi raz z rzędu spotkało ją to wyróżnienie – mówi Józef Dyda. – Jej granie nie przypomina kopania piłki w stylu dziewczynek lecz wręcz chłopaka. Świetna technicznie, z umiejętnością gry jeden na jeden, ze świetnym dryblingiem i strzałem.

Z sukcesu i awansu do mistrzostw rejonu (mistrzowie powiatu nowotarskiego, suskiego, tatrzańskiego i myślenickiego) cieszyły się: Magdalena Górka, Izabela Górka, Małgorzata Pyka, Weronika Sączek, Agnieszka Sączek, Sylwia Łaś, Magdalena Feczko, Patrycja Żaczek, Dorota Tokarczyk i opiekun Michał Talaga.

Brązowe medale zawisły na szyjach zawodniczek z Cichego 1. W tym przypadku nawet dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o końcowej kolejności decydowały rzuty karne. W tym elemencie lepsze okazały się zawodniczki z Cichego 1.

Grupa A
Raba Wyżna 1 – Maniowy 0:0
Raba Wyżna 1 – Krempachy 4:0
Maniowy – Krempachy 0:0

Grupa B
Ciche 1 – Rdzawka 1:1
Tylmanowa – Ciche 1 0:0
Tylmanowa – Rdzawka 4:1

Półfinały
Raba Wyżna 1 – Ciche 1 1:0
Tylmanowa – Maniowy 2:2 dogrywka 1:0

O V miejsce
Krempachy – Rdzawka 2:1

O III miejsce
Ciche 1 – Maniowy 1:1 karne 2:1

Finał
Raba Wyżna 1 – Tylmanowa 1:1 dogrywka 1:0

Stefan Leśniowski

Zobacz więcej na

najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
boks reklamowy
miejsce na reklamę
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij