Wtorek, 14 lipiec 2020, Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Jabłonka i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 52
Clouds
20°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 52
Clouds
20°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 52
Clouds
22°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 38
Clouds
20°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 52
Clouds
19°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 52
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
04.11.2014, 22:51 | czytano: 1499

Płacz i radość

- Futbol jest niesprawiedliwy – powiedziała jedna z zawodniczek z Trzemieśni po ostatnim gwizdku sędziego z Rabą Wyżną.

Ona i jej koleżanki wydawały się być pewnymi kandydatkami do wygrania półfinałowego turnieju gimnazjalistek w piłce halowej o mistrzostwo Małopolski. Ale jak zauważyła, w futbolu nie tylko umiejętności się liczą. Te były po ich stronie. Widać było, że nie są dziewczynami z łapanki, ale zawodniczkami, które trenują na co dzień. Przegrały ważny mecz z Rabą Wyżna, która miała w swoich szeregach zawodniczkę, potrafiącą zrobić różnicę, Magdaleną Górkę. Po mistrzostwach powiatu chwalił ją Józef Dyda i nic nie przesadzał. Ta dziewczyna ma smykałkę do piłki nożnej. Razem z Małgorzatą Pyką tworzyły duet atakujących. Co z tego, że rywali straszyły mocnymi strzałami z dystansu, co z tego wreszcie, że momentami rozgrywały świetnie piłki. Bramkarka z Raby Wyżnej miała mnóstwo szczęścia.

Wydawało się, że piłka musi wpaść do bramki, a tymczasem odbijała się od jej ręki, bądź nogi, albo fruwała obok i nad bramką. Pyka z Górką wyprowadziły kontrę, po której ta ostatnia zdobyła gola, na wagę zwyciestwa. Rabczanki rozpaczliwie się broniły, a przeciwniczki z każdą minutą grały coraz bardziej nerwowo. – Mamy dwie minuty. Dziewczyny wreszcie się ogarnijcie – apelowała bramkarka Trzemieśni. Apel pozostał bez odzewu i po ostatnim gwizdu arbitra zrobiło się smutno w jej obozie, a po przeciwnej stronie zapanowała ogromna radość.

Raba Wyżna wcześniej ograła Zawoję 2:0, a obie bramki były autorstwa Magdaleny Górki. To chyba był najniższy wyrok jaki spotkał zawojanki, bo sama Pyka zmarnowała trzy wręcz wyśmienite sytuacje – dwie już w pierwszej połowie. Inna rzecz, że mogła podawać i byłby z tego zadecydowanie większy pożytek.

W turnieju wystąpiły mistrzynie trzech powiatów – nowotarskiego, suskiego i myślenickiego. Zabrakło – już tradycyjnie –mistrzyń powiatu tatrzańskiego. Ten powiat słynie z tego, że unika konfrontacji poza domem. Zadawala się tylko własnym podwórkiem.

Wyniki
Raba Wyżna – Zawoja 2:0
Raba Wyżna – Trzemieśnia 1:0
Zawoja – Trzemieśnia 2:2

Tekst i zdj. Stefan Leśniowski

Zobacz więcej na

najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij