Rabka-Zdrój
PM 10: 3 | 6 %
22.11.2014, 13:11 | czytano: 1023

Dobry występ Złotkowskiej i Szymańskiego

Luiza Złotkowska po raz czwarty w karierze uplasowała się w pierwszej dziesiątce w wyścigu na 1500 metrów w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. W Seulu uzyskała czas 2:01.11, który dał jej dziesiąte miejsce.

Wygrała Holenderka Marrit Leenstra (1:57.76), która wyprzedziła rodaczkę Ireen Wuest (1:52.08) i Rosjankę Olgę Graf (1:59.02). W grupie B na czwartej pozycji uplasowała się Katarzyna Woźniak, z czasem 2:04.59, a Aleksandra Goss zajęła czternastą pozycję (2:07.81).

Pozycję wyżej od Złotkowskiej uplasował się jej partner życiowy Jan Szymański. Zajął dziewiąte miejsce na dystansie 10000 metrów, z czasem 14:01.36). Drugi raz w karierze uplasował się w czołowej dziesiątce na tym dystansie. Wygrał Holender Bob de Jong (13:17.51), który zdeklasował wprost rywali. Drugi Belg Bart Swings miał czas 13:32.45. W grupie B na dwunastej pozycji ukończył zmagania był Sebastian Druszkiewicz (14:09.78), a Roland Cieślak został zdyskwalifikowany.

W wyścigu na 1000 metrów mężczyzn wygrał po raz czwarty w tym sezonie Rosjanin Paweł Kuliżnikow (1:09.56), przed Holendrami - Stefanem Groothuisa (1:09.83) i Kjelda Nuisa (1:09.86). Dwunaste miejsce zajął Konrad Niedźwiedzki, z rezultatem 1:11.17. W grupie B trzeci był Zbigniew Bródka ( 1:11.16), a dwunasty Artur Nogal (1:12.63).