„Złoci” chłopcy - podhale24.pl
Czwartek, 28 marca
Imieniny: Anieli, Renaty, Kastora
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 19.116 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
Wiatr: 20.736 km/h Wilgotność: 58 %
Clear
12°
Wiatr: 18.756 km/h Wilgotność: 55 %
Clear
Wiatr: 21.348 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
13°
Wiatr: 22.032 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
10°
Wiatr: 17.388 km/h Wilgotność: 68 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
2 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 1 | 2 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
21.05.2015, 11:36 | czytano: 1674

„Złoci” chłopcy

Górale po raz czwarty wywalczyli tytuł mistrza kraju w unihokeju męskim. Po roku przerwy wrócili na tron. Przedstawiamy mistrzów Polski w ocenie trenera Piotra Kosteli.

Bramkarze
Jakub Pawlik (wybrany do All Stars sezonu. Rozegrał 18 spotkań ze skutecznością 84,77%.) – Lepsze mecze przeplatał słabymi. Sezon góra –dół. To dlatego, że nie trenował regularnie. W najważniejszych momentach sezonu jego doświadczenie pomogło nam w odniesieniu sukcesu. To jeden z najlepszych bramkarzy w kraju.

Wojciech Komperda (16 spotkań, skuteczność 77,84%). – Z roku na rok robi postępy. W naszej drużynie (broni jeszcze w juniorach Wiatru Ludźmierz – przyp. aut) nie wszystkie mecze mu wyszły, ale jest w nim spory potencjał, co pokazały mistrzostwa świata juniorów. Był wiodącą postacią w drużynie narodowej.

Obrońcy
Bartek Gotkiewicz ( 18 spotkań; 6 goli, 18 asyst). – Niekwestionowany lider drużyny. Świetnie radzący sobie także w ataku. Czyta grę. Potrafi długim i dokładnym podaniem uruchomić napastników. Potrafi wytworzyć świetny klimat w zespole i zmobilizować zawodników. Kapitan, który świetnie się sprawdził w tej roli.

Karol Subik ( 14 meczów; 2 gole, 3 podania). – Po roku wrócił do zespołu. Były obawy o jego dyspozycję, ale nie zawiódł. W ofensywie ma spore rezerwy. Jego największym atutem jest czytanie gry.
Łukasz Widurski ( 17 meczów, 9 goli, 6 podań). – Jeden z najlepszych w kraju w grze bez piłki. Potrafiący grać dla drużyny, świetnie czyta grę, rewelacyjny w pojedynkach jeden na jeden. Ma rezerwy w ofensywie.

Mateusz Turwoń (17 spotkań, 15 goli i tyleż asyst). – Ofensywny obrońca, dysponujący niezłym strzałem, potrafiący wygrywać pojedynki jeden na jeden. Tworzy przewagę w ataku. Kontuzja w końcówce sezonu wybiła go z rytmu.

Artur Tylka (17 meczów, 5 goli, 7 podań). – Słabsze warunki fizyczne nadrabia siłą charakteru. Lepiej grający bez piłki niż z piłką. Niesamowicie waleczny gracz, mający głowę w górze i potrafiący dograć dobrą piłkę.

Damian Tomasik (4 mecze, 2 gole). – Nie grał zbyt wiele. Hokeista. Świetnie uzupełniał się z Arturem Tylką. Potrafi uruchomić napastnika i oddać niesygnalizowany strzał.

Napastnicy
Karol Pelczarski ( wybrany do All Stars sezonu na pozycji lewy obrońca; 15 spotkań, 16 goli i 21 podań). – Przestawiony z obrony na środkowego. Dysponuje fenomenalnymi warunkami motorycznymi. Potrafi świetnie odnajdywać się w środku ataku. Jest zawodnikiem kompletnym o wysokim poziomie unihokejowego rzemiosła. Każdy trener życzyłby sobie mieć w drużynie takiego gracza.

Dominik Siaśkiewicz (19 spotkań, 14 goli i 23 podania). – To był jego ostatni sezon. Podjął decyzję o zakończeniu kariery. Jego atutem były dokładne podania, które w większości otwierały współpartnerom drogę do bramki oraz umiejętność przytrzymania piłeczki, gdy była taka potrzeba. Nie grał nerwowo. Opanowany i spokojny w ważnych momentach.

Piotr Kostela ( 19 spotkań, 53 gole i 23 podania, dały mu drugie miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej). Nie chciał się oceniać. My możemy napisać, że udało mu się pogodzić funkcję gracza i trenera w jednej osobie. Gra bez piłki, szukanie miejsca do podania – to mogło imponować. Nie tylko w ataku, ale też w obronie dawał sporo.
– Sezon niezły, ale praca sprawiła, iż środek sezonu był mniej udany – powiedział.

Tomasz Brzana (16 meczów, 12 goli, 9 asyst). – Z konieczności przekwalifikowaliśmy go z obrońcy w środkowego napastnika. Zrobił to dla drużyny i trzeba mu za to podziękować. Świetnie potrafi obsługiwać parterów dokładnymi podaniami. Sprawdza się w grze kombinacyjnej. Trochę słabiej radził sobie w defensywie.

Michał Leja ( 14 spotkań, 22 gole i 11 podań). – W tym roku dołączył do zespołu z Krakowa. Cechuje się walecznością, dobry w pojedynkach jeden na jeden. Potrafi znaleźć się pod bramką. Troszkę słabiej radzi sobie w defensywie grając bez piłki. To jego pierwszy sezon, w którym pokazał się z niezłej strony.

Mateusz Smarduch (17 spotkań, 4 gole, 1 asysta). – Typowy amator, który dał się namówić na grę w profesjonalnej lidze. Dobry duch zespołu, zresztą zobowiązuje go do tego ksywa „Duchu”. Umie podać piłeczkę, troszkę szwankuje u niego technika. Widać, że przez dłuższy czas grał w hokeja. Dobry motywator.

Maciej Tylka (15 meczów, 3 gole). – Zrobił spory postęp w porównaniu z zeszłym sezonem. Realizował się w ataku. Gracz bardzo szybki, potrafiący ten atut wykorzystać i zdobywać bramki. Jeszcze gubi się w zawiłościach taktycznych. Z racji młodego wieku ma jeszcze rezerwy.

Jakub Korczak ( 17 spotkań, 14 goli, 3 podania). – Dysponuje najmocniejszym strzałem w lidze. Bardzo dobrze gra w ataku. Minusem jest charakter. Musi zrozumieć, że unihokej to gra zespołowa i swoje ambicje trzeba odłożyć na bok. Musi grać dla zespołu. Jeśli będzie współdziałał z kolegami, to jest w stanie dużo osiągnąć w unihokeju. Musi pamiętać, że defensywa to podstawa w unihokeju.

Michał Fryźlewicz ( 18 meczów, 14 goli, 4 podania). –Szybkość często jest jego problemem. Czasami nie mógł spotkać się z piłeczką. Zbyt ambitny, bardzo chciał i dlatego nie wszystkie mecze miał udane. W play off potrafił w jednej tercji zdobyć trzy gole. To świadczy, że ma spory potencjał. Musi więcej pracować nad techniką.
Konrad Stypuła ( 4 mecz, 3 gole, 2 podania). – Hokeista, którego należy inaczej ocenić. Mało grał. Kiedy przychodził nam pomóc widać było u niego waleczność i mocny strzał z nadgarstka. Sprawdził się w grze kolektywnej. Były problemy z taktyką, ale wszystko współgrało, gdy trenował.

Patryk Wronka ( 4 mecz, 3 gole, 11 podań). - Najlepszy zawodnik w kraju. Można mówić, że nie trenuje unihokej, bo poświęca się hokejowi, ale gdyby skorzystał z propozycji gry w ekstraklasie szwedzkiej, to byłby jednym z najlepszych unihokeistów w świecie.

Daniel Widurski ( 7 spotkań, 2 podania). – Zawodnik Wiatru Ludźmierz, gra w juniorach tego klubu. U nas mało zagrał, ale to wielki talent, technicznie zaawansowany, mimo 15 lat. Ma spore rezerwy, ale wynikające z jego młodego wieku. W przyszłości powinien być naszym mocnym punktem.

Daniel Garb ( 18 meczów, 1 gol, 2 asysty). – Przejawia spore zaangażowanie. Jego frekwencja na treningach jest bardzo dobra. Chętny do nauki. Warunki fizyczne nie predysponują go do gry na najwyższym poziomie. Musi dużo pracować.

opr. Stefan Leśniowski

Zobacz więcej na

Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas