Czwartek, 27 luty 2020, Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 83
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
09.03.2016, 08:00 | czytano: 449

Narty: Międzypokoleniowa rywalizacja drużynowa w narciarstwie alpejskim

To będzie wyjątkowe święto narciarstwa alpejskiego! W niedzielę, 13 marca br., na stoku Bania w Białce Tatrzańskiej odbędzie się druga edycja drużynowych zawodów narciarskich o Puchar Bachledów. Zespoły złożone z 6 zawodników, reprezentujących różne kategorie wiekowe, będą rywalizować w konkurencji super-slalom w myśl zasady "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego".

 Swój udział zapowiedziały nie tylko kochające narciarstwo rodziny i grupy znajo-mych, ale także przedstawiciele wielu firm oraz największych ośrodków, szkół i klubów narciarskich z całej Polski.

Celebracja narciarstwa
Niedziela 13 marca w Białce Tatrzańskiej będzie okazją do prawdziwej celebracji narciarstwa jako rekreacji, która łączy pokolenia.

„Hasłem przewodnim imprezy jest sformułowanie „każda dekada ma swojego mi-strza”. W tej formule chodzi o to, żeby dać możliwość wspólnej walki ludzi w podob-nym wieku, a wszystko na rzecz dobra całej swojej drużyny. Chodzi tutaj przede wszystkim o radość i solidarność narciarską. Każdy chce zwyciężyć w swojej grupie by przyczynić się do sukcesu teamu. Poprzez te zawody mam również dużą przy-jemność, aby przypomnieć i powspominać narciarskie dokonania mojej rodziny. Jest w niej wielu znakomitych narciarzy, mistrzów Polski. Pierwsza edycja miała bardzo dobry odbiór i bardzo nam się udała. Liczę na to, że w ciągu kilka lat pojawi się szan-sa aby jeszcze bardziej rozwinąć te zawody, być może nawet je umiędzynarodowić. Tymczasem zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w zbliżającej się drugiej edy-cji. Na pewno, tak jak to miało miejsce rok temu, spotkamy się w znakomitej atmosfe-rze!” - mówi Andrzej Bachleda - Curuś, najbardziej utytułowany polski alpejczyk i pomysłodawca imprezy, która w zeszłym roku cieszyła się olbrzymią popularnością w środowisku narciarskim.

Puchar Bachledów - oryginalny format
Do uczestnictwa w zawodach organizator zaprasza drużyny składające się z 6 zawodników. W skład każdego teamu powinien wejść jeden narciarz lub narciarka z każdej kategorii wiekowej. Najstarszą grupę (60+) tworzą urodzeni przed rokiem 1955. Kolejne kategorie to urodzeni w latach 1956-1965 (50-60 lat), 1966-1975 (40-50 lat), 1976-1985 (30-40 lat) oraz roczniki 1986 i młodsi (poniżej 30 lat). Każdą drużynę musi uzupełnić co najmniej jedna kobieta (w dowolnym wieku). Zawodnicy będą rywalizowali ze swoimi rówieśnikami w ramach poszczególnych kategorii wiekowych - w końcu każda epoka ma swojego mistrza, ale punktować będą na rzecz swojej drużyny. Rywalizacja, by zapewnić optymalne warunki dla wszystkich, odbędzie się na trasie super - slalomu, w którym odległości między bramkami wyniosą ok. 15-18 metrów. Każdy członek drużyny stanie na starcie dwa razy, a do punktacji będzie się liczyło miejsce uzyskane w czasie każdego z przejazdów. O łącznym wyniku drużyny zdecyduje zatem suma punktów z 12 przejazdów wszystkich narciarzy tworzących ekipę.

Jak się zgłosić?
Zawody odbędą się w niedzielę, 13 marca br., na stoku stacji Bania w Białce Ta-trzańskiej - start o godzinie 10:00. Zapisy przyjmowane są mailowo do dnia 11 marca pod adresem office@abachleda.pl - w tytule wiadomości wystarczy napisać “Puchar Bachledów - zgłoszenie”, a w treści podać nazwę drużyny oraz imiona, nazwiska i kategorię wiekową jej członków. Uczestnictwo w zawodach jest bezpłatne.

Partnerzy zawodów: TAURON Bachleda Ski, Audi, Rossignol, Kotelnica Białczańska, Ośrodek Narciarski Bania

Informacja Prasowa SNOW PR Events & Communications
Zdjęcie Wiktor Bubniak

Zobacz więcej na

najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij