Czwartek, 27 luty 2020, Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 83
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
10.03.2016, 08:00 | czytano: 639

Narty: XIV Memoriał im. ks. prof. Józefa Tischnera w narciarstwie alpejskim

120 uczestników stanęło na starcie slalomu giganta w ramach XIV Memoriału im. ks. prof. Józefa Tischnera w narciarstwie alpejskim. Zawody odbyły się 8 marca 2016 w Kluszkowcach na doskonale przygotowanej trasie ośrodka Czorsztyn Ski.

 Organizatorami zawodów są UKS Aktywni przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łopusznej oraz Stacja Narciarska Czorsztyn Ski a uczestnikami uczniowie, nauczyciele i sympatycy Rodziny Szkół Tischnerowskich. Ideą tych zawodów, organizowanych od 2003 roku , jest uczczenie pamięci ks. prof. Józefa Tischnera oraz pielęgnowanie pamięci o pochodzącym z Łopusznej wielkim duszpasterzu, filozofie i patronie wielu szkół w całej Polsce. Te zawody to nie tylko sportowa rywalizacja ale także spotkanie oraz integracja uczniów i nauczycieli Szkół Tischnerowskich i szkół zaprzyjaźnionych. W zawodach ,w 6 grupach wiekowych, rywalizowali przedstawiciele szkół z Krakowa, Limanowej, Ratułowa, Rogoźnika, Pyzówki, Ochotnicy Dolnej, Łopusznej, Nowego Targu i Szczawnicy. Zwycięzcami w swoich grupach wiekowy zostali:

 

Szkoły podstawowe:
kl. II i młodsi: Matylda Bachleda Szeliga (Łopuszna) i Dawid Dedio ( Kraków ZS nr2).
kl. III-IV: Wiktoria Fryźlewicz ( Łopuszna) i Eryk Pędzimąż ( Ostrowsko)
kl. V-VI: Anna Stanula ( Kraków) i Kasjusz Namaczyński ( Zakopane)

Gimnazjum:
Agata Smarduch ( Łopuszna) i Dawid Ambroż ( Łopuszna)

Szkoły średnie:
Zuzanna Jakubowicz (2 LO Nowy Targ) i Łukasz Kulpa ( Limanowa)

Grupa Open:
Magdalena Styrylska( Szczawnica) i Jakub Bańkosz ( Szczawnica)

Snowboard:
Zofia Rusnak ( Łopuszna) i Bartosz Hebda ( Szczawnica)

 

Tekst i zdjęcia Urszula Wąsowicz

Zobacz więcej na

najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij