Środa, 27 maj 2020, Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Nowy Targ i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 54
Clouds
12°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 54
Clouds
17°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 54
Rain
16°
Wiatr: 9.54 km/h Wilgotność: 67
Clouds
17°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 54
Clouds
15°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 54
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
21.04.2019, 08:05 | czytano: 2015

Hunt The Wolf - ekstremalny rajd quadowy

Rozgrywany w Rumuńskich górach rajd przeprawowy Hunt The Wolf od lat ściąga na start najlepszych kierowców quadów z całego świata. Do rywalizacji stają też Polacy do których w tym roku dołączył Oskar Pieprzak z Nowego Targu.

Tegoroczna edycja przerwana została po czterech dniach ze względu na tragiczny wypadek do którego doszło na jednym z odcinków. Podczas stromego zjazdu zawodniczka z Wielkiej Brytanii Katie Hodgson straciła panowanie nad quadem który koziołkując przygniótł ją. Niestety, kobiety nie udało się uratować.

Zawodnicy i organizator w obliczu tragedii wspólnie zdecydowali o zakończeniu rywalizacji.

Podczas czterech rozegrany dni Oskar Pieprzak, dwukrotny Mistrz Polski zajmował 8, 7, 6 i 5 miejsca plasują się ostatecznie na 7 miejscu klasyfikacji generalnej. Polską stawkę w generalce otwierał Paweł Witczak na piątek pozycji a w pierwszej dwudziestce znaleźli się jeszcze Waldemar Bartkowiak i Rafał Maślanka.

Hunt-The-Wolf to najtrudniejszy rajd w Europie, a może i na świecie. Można go śmiało porównać z takimi wydarzeniami Hard Enduro jak Erzberg Rodeo w Austrii czy Romaniacs w Rumuni. Trasy są bardzo techniczne, wyczerpujące fizycznie, w dodatku wiodą przez kompletnie dziki górski teren Rumuńskich Karpat gdzie umiejętność nawigacji jest równie ważna jak kondycja zawodnika i sprzętu.To był mój debiut na miedzynarodowej arenie, wielka szkoła, jestem bardzo zadowolony z wyniku, kolejno 8, 7, 6 i 5 miejsce przez 4 dni ścigania w Rumuńskich Karpatach, finalnie 7 miejsce dla mnie na 100 quadów - mówi Oskar Pieprzak. Trasy non stop w górach, wielkich górach, najlepsi riderzy na Świecie i dumny jestem ze wśród tych riderów mamy Polaków. Potrafimy jeździć quadami na najwyższym światowym poziomie i tego nam nikt nie odbierze. Po pierwszym etapie uczyłem się tego rajdu, przeżyłem piękne chwile i w ani jednym momencie nie odpuściłem gazu.oprac wo, www.fb.com/oskarpieprzakATV
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij