Sobota, 06 czerwiec 2020, Imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Fog
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Clouds
14°
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 91
Clouds
14°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
30.06.2009, 19:41 | czytano: 890

W Popradzie zaprezentują się akrobaci samolotowi najwyższej klasy - m.in Duśan Śamko

Dušan Šamko / www.aeroklubpoprad.sk

POPRAD. Podczas pierwszego weekendu lipca (4 -5) na lotnisku Poprad - Tatry odbędzie się niepowtarzalna impreza. Organizatorzy z Aeroklubu Poprad przygotowali dla miłośników latania już po raz 11-sty Aero-moto weekend. Odważni - będą mogli sami spróbować sił w locie akrobatycznym.

Będzie to okazja by zobaczyć statyczne i lotne pokazy samolotów silnikowych i bezsilnikowych oraz symulacje bitew historycznych.

Zaprezentują się akrobaci samolotowi najwyższej klasy. Uczestnictwo potwierdził mistrz świata w akrobacji samolotowej Zoltán Veres z Węgier. Swoje umiejętności pokażą też akrobaci samolotowi ze Słowacji - Dušan Šamko i František Pytlík.

Ozdobą programu będzie unikalna maszyna z Czech - historyczny szybowiec Zlin-26 Krajánek. Ten model szybowca zaczął w 1943 roku potajemnie projektować w Lotniczej Fabryce Bati w Otrokovicach - konstruktor Ladislav Marcol i pierwszy prototyp latał w sierpniu 1945 roku. "Krajánek", który zaprezentuje się w Popradzie, został zbudowany jako nowy szybowiec z użyciem oryginalnych stalowych części i według pierwotnej dokumentacji produkcji. Po zakończeniu prac w 2006 roku, szybowiec znalazł się w centrum zainteresowania fachowców zza granicy.

Prezentacja w Popradzie będzie słowacką premierą tego historycznego i niepowtarzalnego szybowca.

Program dla publiczności zacznie się w sobotę i niedzielę o godzinie 10.00 i potrwa do 16.00.

s/

najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij