PM 10: 7 | 14 %
PM 10: 4 | 8 %
08.08.2009, 20:30 | czytano: 969

Hokej. Podhale Nowy Targ pokonało Unię Oświęcim 4:0

NOWY TARG, Podhale Nowy Targ po jednostronnym meczu pokonało Unię Oświęcim 4:0. Podhale zagrało w bardzo odmłodzonym składzie. Kilku nowych zawodników otrzymało możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. Był to trzeci sparing górali przed sezonem 2009/2010.

zdj. Szymon Pyzowski
Początek meczu to niemrawe ataki zarówno jednych jak i drugich. Z każdą minutą rysowała się przewaga Szarotek. W 5 minucie górale mieli okazję zagrać w przewadze 5 na 4, ale nie potrafili założyć zamka. W 10 minucie Bakrlik wykorzystał dobre podanie Kolusza i pewnym strzałem między parkany ustalił wynik na 1:0. Od tego momentu gra hokeistów z Oświęcimia "siadła". Taki wynik utrzymał się już do końca pierwszej części spotkania mimo, że gospodarze w 18 minucie zaliczyli jeszcze strzał w słupek.

Początek II tercji nie był imponujący. Na uwagę zasługują późniejsze dobre akcje Bakrlika. Nastąpiła zmiana bramkarzy - w bramce Szarotek stanął 18-letni Bartłomiej Niesłuchowski. W 32. minucie wypadła pleksi i mieliśmy około 10 minut przerwy. Tuż po wznowieniu błąd na bramce popełnił Stańczyk i było już 2:0. Górale zadali kolejne dwa szybkie ciosy i na przerwę Unia zeszła już ze stratą czterech goli.

Trzecia odsłona - to tercja, w której Podhale dwukrotnie przez ponad minutę grało w przewadze 5 na 3. Rozpoczęła się istna parada nieskuteczności. Bombardowany Stańczyk bronił każdy strzał i wyciągał swoich kolegów z nie lada opresji. Pod koniec meczu gracze obu drużyn urządzili sobie "ślizgawkę", ale gospodarze kontrolowali grę. Goście nie mieli nic do powiedzenia. Gdyby nie dobra gra Stańczyka, wynik mógł być wyższy. Na pochwałę zasługują młodzi bramkarze Podhala, którzy świetnie wywiązali się ze swojego zadania.

Po meczu odbyły się karne. Milan Jancuska wyznaczył do niej gwardię młodzieży.