Poniedziałek, 19 kwiecień 2021, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 1.476 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
31.01.2021, 11:01 | czytano: 846

Mistrzostwa Polski na Palenicy

W Szczawnicy odbyły się międzynarodowe zawody FIS. Od środy blisko 120 zawodników i zawodniczek z Austrii, Czech, Polski, Słowacji i Wielkiej Brytanii rywalizowało w slalomie i slalomie gigancie. Natomiast od piątku trasa Palenica I stała się areną zmagań alpejczyków startujących w Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim.

- Ten start jest bardzo dobrym treningiem przed Mistrzostwami Polski, które rozegrane zostaną na tej samej trasie. Oczywiście taki wynik pozytywnie nastawia mnie przed kolejnymi kilkoma dniami rywalizacji, trzeba jednak pamiętać, że na pewno w Szczawnicy pojawią się jeszcze dobre zawodniczki – komentowała w pierwszym dniu zawodów Patrycja Florek. Zawodniczka ta odniosła w środę czwarte zwycięstwo w międzynarodowych zawodach FIS w slalomie rozgrywanych w tym sezonie na polskich stokach.

Zmagania zawodników w Szczawnicy obserwuje Marcin Blauth, wiceprezes PZN ds. narciarstwa alpejskiego i snowboardu. Jak przyznaje, międzynarodowe zawody FIS są dobrym sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski, w czasie których wyłoniony zostanie także skład na Mistrzostwa Świata FIS Juniorów.
- Bardzo się cieszę, że dopisała nam aura, i że po raz kolejny zawodnicy mogli rywalizować na bardzo dobrze przygotowanej trasie. Trzymamy kciuki, by warunki sprzyjały nam także w czasie Mistrzostw Polski, czyli najważniejszych polskich zawodów, które rozegrane zostaną w piątek, sobotę i niedzielę. Z zapartym tchem śledzić będziemy rywalizację w Szczawnicy. Stawka jest wyrównana, mamy bardzo dobrych chłopaków i dziewczyny, do ostatniej chwili będziemy z trenerami zastanawiali się kogo z kategorii Juniorów wystawić w tym najważniejszym starcie w sezonie. – powiedział Marcin Blauth.

Pierwszego dnia mistrzostw rozegrany został slalom gigant, w sobotę zawodnicy będą rywalizowali w slalomie. Zawody zakończą niedzielne zmagania ze slalomem równoległym.

PolSKI Mistrz to program rozwoju narciarstwa alpejskiego i snowboardu w Polsce realizowany przez PZN przy wsparciu finansowym Polskiego Funduszu Rozwoju Polskich Kolei Linowych i Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka. Pozwala ono na rozwój współzawodnictwa sportowego w krajum .in. poprzez organizację międzynarodowych zawodów FIS oraz umożliwienie darmowych startów i korzystania z preferencyjnych warunków treningu na profesjonalnie przygotowanych i homologowanych trasach w ośrodkach Grupy PKL zawodnikom ze wszystkich grup wiekowych. Wsparcie finansowe obejmuje także Kadry Młodzieżowe i Kadry Narodowe PZN.

Wb / PolSKI Mistrz, PZN
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij