Niedziela, 24 luty 2019, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Szczawnica i okolice
przewaga chmur
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
przewaga chmur
-10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 81%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-6°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 72%
pochmurno
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
29.10.2013, 22:39 | czytano: 1700

Bez obietnic i bez wzniosłych mów. Z serca - dla serca...

We wtorek 29 października br. w I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu miała miejsce kolejna już Akcja Krwiodawstwa pod hasłem Nie bądź żyła – oddaj krew. Została ona zorganizowana przez wolontariuszy Szkoły wraz z Samorządem Uczniowskim. Pobór krwi przeprowadziła ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie – oddział terenowy Nowy Targ.

W tym dniu sala nr 07 zamieniła się w „szpitalny oddział”, w którym sanitariusze i pracownicy stacji krwiodawstwa pobierali krew od zgłaszających się osób. Ci którzy zdecydowali się oddać krew po raz pierwszy byli zaniepokojeni i trochę przestraszeni. Ale słowa otuchy dodawane przez kolegów i koleżanki, którzy brali udział w akcji kolejny raz, a przede wszystkim świadomość tego, że działają w słusznej sprawie i mogą komuś uratować życie, szybko niwelowała poczucie niepewności i obaw.

W akcji udział wzięły 54 osoby, a krew oddało 41 krwiodawców. Łącznie pobrano 18.450 ml krwi, co stanowi o bardzo pozytywnym odruchu, zwłaszcza w sytuacji, gdy w całej Polsce brakuje tego leku. Jesteśmy społeczeństwem akcyjnym, działającym na zasadzie "apel-akcja". To dobrze, że potrafimy się zmobilizować.

Dzisiaj nie byliśmy sobie obcy, dzisiaj byliśmy tylko i aż - KREWNIACY! W tym dniu dzieliliśmy się z potrzebującymi darem bezcennym - darem krwi. Tym bardziej serdecznie pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy zdecydowali się odpowiedzieć na nasz apel i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach.

mgr Joanna Frączek, I LO
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij