Środa, 13 listopad 2019, Imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna
Nowy Targ i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Mist
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
15.11.2013, 18:38 | czytano: 1760

Szkoły im. Venuleta - po raz pierwszy w akcji krwiodawstwa (zdjęcia)

arch. szkoły

W Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Młodzieży w Nowym Targu miała miejsce, przeprowadzona po raz pierwszy akcja krwiodawstwa, w której aż co trzeci pełnoletni uczeń klas mundurowych dołączył do grona honorowych dawców krwi.

Młodzież, do wzięcia udziału w akcji NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA, zachęcona została przez członków Klubu Honorowych Dawców Krwi KROPLA, jak również przez przedstawicieli Klubu Honorowych Dawców Krwi Orkiestry Reprezentacyjnej w Karpackim Oddziale Straży Granicznej. Żołnierze odwiedzili uczniów w ubiegłym tygodniu. Podczas wizyty zachęcali młodych ludzi do pomocy w ratowaniu ludzkiego życia. Goście przygotowali specjalną prelekcję i prezentację.

Pobieranie zostało sprawnie przeprowadzone w Stacji Krwiodawstwa przy Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym, a młodzi ludzie debiutujący w roli krwiodawców byli bardzo dzielni w kontakcie z igłą i strzykawką. Młodzież mogła uzupełnić utracone wartości energetyczne dzięki Firmie Zbigniewa Steskala, która ufundowała produkty spożywcze.

Obecnie wszyscy uczniowie mają świadomość ważnej roli jaką pełni Akcja Krwiodawstwa w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia, dlatego też kolejna planowana akcja odbędzie się prawdopodobnie w marcu.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij