„Jedenastka” Małym Przewodnikiem - podhale24.pl
Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Zakopane
Rain
Wiatr: 15.984 km/h Wilgotność: 55 %
Rain
Wiatr: 17.604 km/h Wilgotność: 86 %
Rain
Wiatr: 16.812 km/h Wilgotność: 57 %
Clouds
Wiatr: 16.488 km/h Wilgotność: 52 %
Rain
10°
Wiatr: 13.536 km/h Wilgotność: 50 %
Clouds
Wiatr: 9.468 km/h Wilgotność: 59 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
24 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
01.07.2014, 20:56 | czytano: 1363

„Jedenastka” Małym Przewodnikiem

Około trzystu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 11 w Nowym Targu i Zakladej Skoly w Kieżmarku uczestniczyło w polsko-słowackim projekcie pt: „Poznaj i Baw się w Euroregionie „Tatry” - Mały Przewodnik”. W środę w „jedenastce” odbyło się podsumowanie projektu.

Jego celem była integracja uczniów, poprzez wspólne zorganizowanie cyklu sześciu spotkań – wycieczek w których gospodarzami i przewodnikami były dzieci. W okresie od lipca 2013r. do czerwca 2014r. uczestnicy odwiedzili m.in. Skansen w Zubrzycy i Chabówce, wioskę indiańską, park rozrywki, park linowy a także Pieniny i słowackie Tatry.
Uczniowie odpowiedzialni byli także za dokumentowanie przebiegu spotkań, a zgromadzone materiały posłużyły do zorganizowania Międzynarodowej Wystawy Fotograficznej oraz do opracowania i wydania „Małego Przewodnika”, opisującego poznane miejsca Euroregionu „Tatry”.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Krzysztof Aksamit, zdj. Piotr Rayski-Pawlik
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
emil21:31, 1 lipca 2014
Cofnijmy się do pierwszych lat dwutysięcznego milenium (lata 2000-2004: Polska choć nie była w UE, jednak korzystała z tzw. funduszy integracyjnych) i rzuci nam się w oczy istne zatrzęsienie projektów, akcji, wycieczek i innych wspólnych imprez finansowanych przez UE, ale nie tak jak dzisiaj wokół szkół i uczniów, tylko wtedy kasa z UE szła wszelkie zespoły regionalne (folklorystyczny renesans!) - tak było do dnia głosowania za wstąpieniem do UE, wówczas filtr funduszy UE, "ustawiony" pod górali i folklor, nagle został zakręcony i teraz mamy posuchę w zespołach regionalnych (konserwatywnie myślący górale już Brukseli potrzebni nie są, głos za UE już oddali). Teraz ewidentnie ten filtr funduszy jest "ustawiony" na młodzież i dzieci - co z tego wyniknie? Mam nadzieję że gdzieś w Krakowie, a może nawet tutaj na Podhalu, istnieje jakiś patriotyczny tink-tank, który analizuje te posunięcia Brukseli na naszym terenie, bo to jest ingerowanie, za pomocą akurat takiego a nie innego przeznaczania funduszy UE na naszym terenie, w nasze własne lokalne sprawy (dziś szkoła ma pieniądze z UE na projekt unijny, a jutro może zabraknąć przecinka we wniosku o dofinansowanie i pieniędzy na projekt szkoła mieć nie będzie).
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas