Poniedziałek, 25 czerwiec 2018, Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta
Jabłonka i okolice
deszcz
16°
Wiatr: 13.7 km/h Wilgotność: 75%
deszcz
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 72%
przewaga chmur
16°
Wiatr: 13.7 km/h Wilgotność: 75%
deszcz
14°
Wiatr: 4.3 km/h Wilgotność: 86%
przewaga chmur
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
deszcz
13°
Wiatr: 9.3 km/h Wilgotność: 37%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
17.03.2017, 23:44 | czytano: 984

II LO na warsztatach w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie

arch. szkoły

Uczniowie klasy 2d z II Liceum w Nowym Targu uczestniczyli w Dniu Otwartym Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII w Krakowie. Ponadto w ramach funkcjonującego od kilku lat programu współpracy między instytutem i naszą szkołą uczniowie brali udział w warsztatach telewizyjnych w studiu przy ulicy Franciszkańskiej.

Celem Dnia Otwartego była prezentacja oferty edukacyjnej uczelni. Prezentacje przedstawili nie tylko wykładowcy, ale również studenci. Zebrani mieli okazję przekonać się, że studiowanie nie musi być nudne i uciążliwe, lecz można uczyć się z wielką pasją zdobywając praktyczne doświadczenie.

Popołudniowe warsztaty zorganizowane dla uczniów naszego liceum prowadziła pani redaktor Bernadetta Cich. Prowadząca wtajemniczyła uczestników w kulisy pracy dziennikarskiej. Objaśniła jak tworzy się poszczególne sceny filmowe, jak operować kamerą, a w końcu jak zmontować film. Jako pasjonat-cicerone pokierowała też obchodem i zwiedzaniem różnorodnych zakamarków budynku, opisując uczestnikom wycieczki przeznaczenie każdego z pomieszczeń. Każdy miał okazję spróbować swoich sił i poczuć się jak na planie filmowym. Podczas tworzenia uczniowie mogli wykorzystać zdobytą wiedzę i pochwalić się własnymi pomysłami. Atmosfera sprzyjała pracy, która z pewnością nie zostanie zapomniana.

Udział w dniu otwartym Uniwersytetu Papieskiego sprawił, że wielu uczniów inaczej spojrzało na pracę dziennikarza i zostali zachęceni do tego zawodu, który jest nie tylko pracą, ale też „sposobem na życie”, jak powiedziała jedna ze studentek.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij