Czwartek, 24 maj 2018, Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Zakopane i okolice
przewaga chmur
19°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 73%
przewaga chmur
20°
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 66%
przewaga chmur
24°
Wiatr: 3.1 km/h Wilgotność: 58%
przewaga chmur
20°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 76%
pochmurno
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
przewaga chmur
18°
Wiatr: 11 km/h Wilgotność: 61%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
19.03.2017, 13:09 | czytano: 1819

Dzien Otwarty w "dwójce" (duża galeria)

arch. szkoły

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Nowym Targu zorganizowano „ Dzień otwarty ” dla dzieci z roczników 2010 i 2011, które od września zaczynają swój kolejny etap w życiu - naukę w klasie pierwszej lub oddziale przedszkolnym.

Na dzieci i ich rodziców czekało mnóstwo niespodzianek i zabaw. Na początku zaproszono gości do szkolnej świetlicy, gdzie  zaprezentowano teatrzyk o dobrym wychowaniu. Świetlica wypełniona była po brzegi, zaś przyszli uczniowie z zaciekawieniem oglądali spektakl.

Następnie rodzice wraz z dziećmi mogli zapoznać się z bogatą ofertą jaką przygotowała kadra nauczycielska z uczniami klas starszych i harcerzami.

W sali gimnastycznej odbywały się integracyjne zabawy z chustą animacyjną. W pracowni językowej dzieci mogły zaśpiewać piosenki karaoke, zagrać w gry planszowe lub  interaktywne na tablicy ucząc się angielskich słówek. W sali muzycznej można było zapoznać się z instrumentami muzycznymi i zagrać na nich w pochodzie instrumentów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pracownie: matematyczna, informatyczna oraz przyrodnicza, gdzie dzieci były naocznymi świadkami różnych eksperymentów, jak choćby tęcza z cukierków Skittles czy wybuch wulkanu z sody.

Na drugim piętrze nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej oferowały dzieciom zabawy origami ”. W dniu dzisiejszym mimo dnia wolnego od nauki szkoła tętniła życiem, było wesoło, ciekawie i przyjemnie. Każde dziecko, które przyszło poznać swoją nową szkołę znalazło dla siebie coś interesującego. Rodzice byli bardzo zadowoleni z inicjatywy dyrekcji i nauczycieli, ponieważ tego typu spotkanie pozwala ich dzieciom na łagodniejszy start szkolny. Ponadto  każdy rodzic mógł zobaczyć wszystkie pomieszczenia szkolne i przekonać się, że Szkoła Podstawowa nr 2 jest bardzo dobrze przygotowana do realizacji swoich zadań szkolnych a kadrze pedagogicznej i obsłudze zależy na dobru każdego dziecka, które staje uczniem szkoły.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
OLa17:29, 22 marca 2017
Podstawa jest podstawą czyli fundamentem a gdzie reszta, gdzie wyżej budować należy filary edukacji, pomysłowość, kreatywność, nowe modele zajęć.
-ja17:01, 22 marca 2017
Zgadzam się z "zas" - to szkoła dla "równych i równiejszych".Dobrze wyposażone pracownie to nie wszystko ,potrzeba jeszcze nauczycieli ,którzy zrobią z nich użytek.Na razie z niektórych przedmiotów bez korepetycji ani rusz( choć dzieci mają 5, wiedzy za grosz).
???22:59, 21 marca 2017
WoW, MERY,
"dwójka" ma te same pomoce dydaktyczne co "jedenastka"? Hmmm taki sam szkielet człowieka, wagę i odważniki, instrumenty do realizacji przedmiotu muzyka, tablice multimedialne, lektury szkolne itd.
Ojej może jeszcze realizują tę sama podstawę programową? Jak oni mogą!!!
MERY18:47, 21 marca 2017
O! jak idealnie zgapione od 11, te same pomysły, zajęcia, pomoce dydaktyczne, ale zbieg okoliczności...., a gdzie inicjatywa własna? Tak wszystko ze szczegółami odpatrzyć to niski poziom, bardzo niski. A i nawet doświadczenia no proszę, proszę no nie do wiary, żałosne.
zas18:35, 21 marca 2017
Polecam 2-jkę establishmentowi, których dzieci dostąpią tu iście królewskiego traktowania, oczywiście ot tak, wcale nie z racji przynależności do establishmentu. To miejsce wręcz idealne dla nich (1. sprawiedliwe ocenianie bez względu na status finansowy rodziny i profesję np. nauczycielską rodziców ucznia, 2. brak faworyzowania, bezwzględne tępienie przejawów przemocy, 3. błyskawiczna i skuteczna reakcja grona pedagogicznego w przypadku przemocy fizycznej i psychicznej wśród uczniów, 4. profesjonalne podejście pedagogiczne z uwzględnieniem indywidualności uczniów, 5. prawdomówni, charyzmatyczni, cierpliwi i życzliwi pedagodzy, którzy współpracują ze sobą w atmosferze pozbawionej konfliktów, zazdrości i niezdrowej konkurencji, 6. wysoki poziom nauczania, 7. brak mobbingowania uczniów przez nauczycieli, 8. serdeczna i pomocna asysta pracowników administracyjnych szkoły, 9. wysoka kultura osobista wszystkich pedagogów w kontakcie z rodzicami, 10. gwarancja bezpieczeństwa fizycznego dziecka w czasie pobytu w placówce, 11. brak kradzieży, oraz wiele innych). 12 lat związków z tą placówką sprawiło, że słowo 'Kopernik' smakuje inaczej niż kiedyś...
mm.22:33, 20 marca 2017
Świetna szkoła,wspaniali nauczyciele,bardzo ale to bardzo polecam.Do " rodzic" zastanawiam się co jest w tym złego że szkoła organizuje rajdy,festyny itp.To chyba dobrze że dbają o dzieci,proponuję przepisać dziecko do innej szkoły a najlepiej zorganizować mu nauczanie indywidualne cztery godzinki przelecą .
Mariusz Wcisło19:21, 20 marca 2017
A ja stanowczo polecam i pozdrawiam kadrę pedagogiczną.
@BelFer17:35, 20 marca 2017
"Jedynka" czeka i zaprasza, a z czym? jakie zaplecze dla dzieci? jaka kadra? Tam nikt nic nie wie!
prezio17:18, 20 marca 2017
braklo mi tam koloratki !
mama14:08, 20 marca 2017
A ja POLECAM! Chyba, że komuś nie zależy na tym, by dziecko dostało w szkole to, co najlepsze. Wiem, co mówię. Dwójka jest najlepszą podstawówką w N.T., a to nie bierze się z powietrza.
mazia09:37, 20 marca 2017
rynkusy zawsze gardziły ta szkołą na koszt piąteczki ale to już historia, ta szkoła jest fajna i tyle
BelFer22:23, 19 marca 2017
SP 1 czeka i zaprasza!
zadowolona21:49, 19 marca 2017
zas dlaczego? chętnie zapoznam się z rzeczowymi argumentami.
Ja za to bardzo, bardzo polecam!!! kadra naprawdę super! Nauczyciele, którym się chce.
Moje dziecko do geniuszy nie należy, a tam dostało wsparcie od uczących.
A wyposażenie sal? świetne pomoce, kolorowo i przyjaźnie.
rodzic20:34, 19 marca 2017
Ja też odradzam....świrnięci nauczyciele, ciągle coś wymyślają...festyny, rajdy, zajęcia dodatkowe, akcje charytatywne, teatry...latają z tymi dziećmi po całym mieście i okolicy. Kto by tam chciał się uczyć...wymagają, sprawdzają. Nie ma spokojnego życia uczeń. Przecież można na 4 godzinki i do domu. Nie bo w "dwójce kombinują" : co by tu jeszcze......
OLa16:47, 19 marca 2017
zas Dlaczego?
zas15:12, 19 marca 2017
Stanowczo, ale to naprawdę stanowczo, odradzam tą placówkę!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij