Czwartek, 17 sierpień 2017, Imieniny: Jacka, Anity, Mirona
Zakopane i okolice
niewielkie zachmurzenie
19°
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 78%
niewielkie zachmurzenie
19°
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 81%
pogodnie
19°
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 78%
pogodnie
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 89%
pogodnie
18°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 88%
pogodnie
15°
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 84%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
19.05.2017, 17:04 | czytano: 207

Przed kadetami – Akademia Sztuki Wojennej stoi otworem

arch. szkoły

NOWY TARG. Dokąd może prowadzić dalsza edukacyjna ścieżka z klas mundurowych Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu? Otóż nawet w mury Akademii Sztuki Wojennej, która kontynuuje chlubne tradycje XVIII-wiecznej Szkoły Rycerskiej, utworzonej po I wojnie Wyższej Szkoły Wojennej, następnie Akademii Sztabu Generalnego.

Przekonywał o tym kadetów płk dr hab. inż. Waldemar Kawka - profesor nadzwyczajny, dyrektor Instytutu Wsparcia i Zabezpieczenia Działań Wydziału Wojskowego Akademii Sztuki Wojennej, goszcząc w nowotarskiej placówce.

Jego wizyta to efekt porozumienia, jakie w 2014 r., w Warszawie, Szkoła podpisała z ówczesną Akademią Obrony Narodowej. Na mocy tego porozumienia Akademia Sztuki Wojennej patronuje teraz klasom mundurowym o profilu wojskowym, pożarniczym i policyjnym Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu.

Ta największa w kraju, nietechniczna uczelnia kształci kadry zarówno dla potrzeb wojska, sektora publicznego, jak i prywatnego. Jest też ośrodkiem naukowo-badawczym, w którym funkcjonuje Centrum Badań nad Bezpieczeństwem, działające dla potrzeb Sił Zbrojnych RP oraz instytucji państwowych.

Pułkownik przedstawiał uczniom klas mundurowych ofertę edukacyjną Akademii i przybliżał procedury przyjęcia w poczet studentów. Opowiadał też o własnej karierze wojskowej – drodze, jaką przeszedł od słuchacza Wyższej Szkoły Oficerskiej w stopniu podchorążego do rangi pułkownika i stanowiska dyrektora Instytutu. W kadetach mogło to już rozbudzić marzenia o mundurze z belkami i gwiazdkami. Marzenia wcale realne, jeśli Szkoła jest objęta patronatem Akademii i może korzystać z dobrodziejstw porozumienia.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
reklama
najczęściej czytane
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij