Niedziela, 24 luty 2019, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Nowy Targ i okolice
przewaga chmur
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
przewaga chmur
-10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 81%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-6°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 72%
pochmurno
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
13.02.2018, 20:27 | czytano: 1367

Dzień Otwarty w "Rolniku" (zdjęcia)

arch. szkoły

Wielu gimnazjalistów skorzystało z okazji, jaką był Dzień Otwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego na Kokoszkowie w Nowym Targu, by przyjrzeć się ofercie edukacyjnej szkoły.

Z radością spieszymy donieść, że takich tłumów u nas dawno nie było. Kto był, ten wie.

W trakcie zwiedzania, uczniowie odkrywali tajniki poszczególnych zawodów. Bezpośredni kontakt z uczniami i nauczycielami oraz filmiki promujące kierunki kształcenia w ZSCKR w przystępny sposób ukazały wszechstronność oferty szkoły. Uczniowie zwiedzali pracownie, oglądali prezentacje poszczególnych zawodów:
technikum architektury krajobrazu
technikum turystyki wiejskiej
technikum agrobiznesu
technikum żywienia i usług gastronomicznych
technikum technologii żywności
technikum weterynarii
szkoły branżowej w zawodzie kucharz

W holu szkoły uczestnicy Dnia Otwartego mogli obejrzeć węże i sprzęt chirurgiczny przygotowany przez opiekuna lek. wet. Wojciecha Kudasika oraz porozmawiać ze starszymi kolegami o specyfice zawodu weterynarza.
Wokół budynku szkolnego rozmieszczone zostały stanowiska ze sprzętem rolniczym i ogrodniczym. Młodzież miała możliwość praktycznego zapoznania się z ciągnikiem, sprzętem rolniczym i specjalistycznymi narzędziami ogrodniczymi, wykorzystywanymi na zajęciach z architektury krajobrazu.

Dużym zainteresowaniem cieszył się też koń Tadzik, na którym młodzież mogła wypróbować swoje umiejętności hippiczne oraz zarazić się pasją do zwierząt i jeździectwa. Uczestnicy Dnia Otwartego mogli również degustować tłustoczwartkowe przysmaki przygotowane przez uczennice i uczniów klasy 2TŻiUG, wspieranych przez klasy 1aTŻiUG i 3TŻiUG pod czujnym okiem p. Haliny Galas i p. Doroty Kościelniak.

Jedno jest pewne: w szkole uczy się fachowo z wykorzystaniem wysokiej jakości sprzętu i nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Nauczyciele są profesjonalistami, a nauka odbywa się w przyjaznej atmosferze i w pięknym otoczeniu przyrody. Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem naszej szkoły jest możliwość odbywania praktyk zawodowych za granicą, m.in. w Grecji, Portugalii, Włoszech, Niemczech.

Zachęcamy do odwiedzania Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu w inne dni po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij