Niedziela, 24 luty 2019, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Jabłonka i okolice
przewaga chmur
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
przewaga chmur
-10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 81%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-6°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 72%
pochmurno
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
13.02.2018, 20:31 | czytano: 572

ZSCKR Nowy Targ - „Narty, snowboard i ognisko w środku zimy” (zdjęcia)

arch. szkoły

NOWY TARG. Na Długiej Polanie rozegrane zostały Mistrzostwa Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie. Była to już kolejna edycja zimowych zmagań dla uczniów szkoły.

Pogoda dopisała, lekki mrozik i trochę słońca jeszcze bardziej poprawiły humory wszystkim startującym. Zawody otworzyła dyrektor Agnieszka Topolnicka życząc wszystkim prędkości na starcie oraz dobrej zabawy. Po obowiązkowej odprawie, na której zostały przekazane m.in. informacje dotyczące bezpieczeństwa na stoku, przeprowadzono rozgrzewkę, po której zawodnicy mogli wykonać próbny przejazd.

Start pierwszego zawodnika odbył się o godzinie 10:00. Trasa slalomu była bardzo zróżnicowana. Były odcinki szybkie oraz bardzo kręte, co wymagało maksymalnego skupienia od zawodników. Na bramce startowej dawało się odczuć zarówno adrenalinę, jaki i stres oraz lekkie zdenerwowanie, bo mimo świetnej zabawy, każdy chciał stanąć na podium. Po pierwszym przejeździe nastąpiło tzw. czyszczenie trasy, po czym wystartowano z drugim przejazdem. O wyniku końcowym decydowała suma czasów dwóch przejazdów, więc walka trwała do ostatniej bramki. Po zjeździe ostatniego zawodnika sędziowie podliczyli wyniki, a uczestnicy mieli czas na jazdę dowolną. Po ogłoszeniu wyników wręczono pamiątkowe dyplomy oraz medale, a Pani Dyrektor Agnieszka Topolnicka uroczyście zamknęła zawody. Nie, nie, to nie koniec, bo po zakończeniu rywalizacji uczniowie rozpalili ognisko i każdy mógł upiec sobie kiełbaskę, która w tak piękny dzień smakowała jak nigdy.

Dzięki uprzejmości Michała Glonka właściciela stoku „Długa Polana” część stoku oraz slalom został udostępniony bezpłatnie. Natomiast karnety, które ufundowała Rada Rodziców ZSCKR, zakupione zostały z duuuużym rabatem.

WYNIKI dziewcząt Narty:
I miejsce Cyrwus Aleksandra
II miejsce Kowalcze Małgorzata
III miejsce Kotra Gabriela

WYNIKI dziewcząt Snowboard:
I miejsce Wolska Justyna
II miejsce Kowalcze Małgorzata
III miejsce Sarna Justyna


Wyniki chłopców Narty:
I miejsce Goryl Damian
II miejsce Ziółko Albert
III miejsce Kiełbasa Jakub

Wyniki chłopców Snowboard:
I miejsce Jabłoński Jerzy
II miejsce Rafacz Bartłomiej
III miejsce Leśniak Bartłomiej

Organizatorzy: Daniel Suski, Justyna Suska, Marcin Węgrzyn.
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
magda23:23, 13 lutego 2018
słynny styl snowbordzistów-są na tyle głupi,że więcej siedzą na stoku niż jeżdzą i słynny ześlizg,czyli zepsuje warunki na stoku ,bo jestem egoistą i narciarze się nie liczą.JESTEM TYLKO JA.więcej się ześlizgują niż jeżdzą-zero swobody i bezpieczeństwa dla pozostałych uzytkowników.No ale kto im to wytłumaczy-przecież nie rodzice.snowboard to jest rewelka ,ale tylko w górach wysokich.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij