Poniedziałek, 18 czerwiec 2018, Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Zakopane i okolice
przewaga chmur
18°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
przewaga chmur
20°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 70%
deszcz
18°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
deszcz
22°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 66%
przewaga chmur
16°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
deszcz
18°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
07.03.2018, 22:15 | czytano: 626

„Kształcenie nauczycieli – lepsze osiągnięcia uczniów!”

Tegoroczne ferie były bardzo pracowite dla 7 nauczycieli z Zespołu Szkół nr 1 im. Wł. Orkana w Nowym Targu, którzy wyjechali na tygodniowe szkolenia w ramach europejskiego programu Erasmus+ finansowanego przez Komisję Europejską.

W pierwszym tygodniu ferii grupa nauczycieli z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Targu wyjechała do Walencji w Hiszpanii, gdzie nauczyciele języków obcych: Agnieszka Bryniarska, Barbara Giacomini-Rybczyńska, Aldona Wielgos-Truty i Krystyna Ziemka wzięli udział w szkoleniu Nowoczesne technologie w nauczaniu języków obcych, a Kierownik Szkoleń Praktycznych, Barbara Gajewska odbyła Kurs metodyczny dla nauczycieli przedmiotów zawodowych pracujących metodą zintegrowanego nauczania przedmiotowo – językowego (CLIL).

W drugim tygodniu nauczyciele przedmiotów informatycznych, Marek Ciężobka i Michał Pawłowski uczestniczyli w kursie języka angielskiego w Bournemouth w Anglii. Nauczyciele nie mają wątpliwości, że Erasmus+ to świetny sposób na podniesienie kompetencji językowych, poznanie nowoczesnych metod nauczania, zdobycie nowych przyjaciół i wprowadzenie dobrych zmian w szkole. Wszystkie korzyści indywidualne, które nabyli uczestnicy projektu, przekładają się następnie na uczniów i całe środowisko szkolne. Nauczyciele ZS nr 1 nawiązali współpracę z partnerami zagranicznymi, a w przyszłości planują wymianę międzynarodową oraz rozszerzenie oferty zagranicznych praktyk zawodowych. Po powrocie do Polski zrodziły się również pomysły na dalszy rozwój szkoły. W planach na najbliższe lata szereg innowacyjnych zmian, które pozwolą realizować edukację globalną, otwartą na Europę i świat.

źródło: szkoła, zdj. A. Wielgos-Truty ZS nr 1 w Nowym Targu
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij