Środa, 19 grudzień 2018, Imieniny: Gabrieli, Dariusza, Urbana
Czarny Dunajec i okolice
pogodnie
-11°
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 97%
pogodnie
-11°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 87%
niewielkie zachmurzenie
-11°
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 97%
niewielkie zachmurzenie
-8°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 95%
pogodnie
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
niewielkie zachmurzenie
-10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 91%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Dobra
14.03.2018, 12:27 | czytano: 738

Agresja i przemoc w szkole - zdarza się, ale nie na Kokoszkowie

arch. szkoły

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Suskiego w Nowym Targu odbyły się warsztaty „Agresja i przemoc w szkole. Formy, przyczyny i zapobieganie”.

Organizatorem warsztatów było Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie, uczestnikami natomiast nauczyciele ze wszystkich szkół rolniczych podlegających Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi, działający w Sieci Współpracy i Samokształcenia Szkół Rolniczych. Gospodarzem i organizatorem warsztatów byli: dyrektor ZSCKR Marian Nowak oraz koordynatorzy sieci Stanisława Bulanda i Katarzyna Gąsienica - Wawrytko.

Przybyli z całej Polski nauczyciele zostali przez dyrektora Nowaka i zapoznani z historią szkoły i jej obecnym funkcjonowaniem. Następnie, rozpoczął się spacer po klasopracowniach oraz korytarzach szkoły, któremu towarzyszyła degustacja przysmaków regionalnych i słodkich rozmaitości w nowo-utworzonej pracowni balistycznej. Duże emocje wzbudzała szkolna biblioteka, która emanowała na uczestników pozytywną energią poprzez jej wystrój i kolorystykę. Przerwa kawowa została profesjonalnie przygotowana przez uczniów z kierunków żywieniowych. Miło było słyszeć ciepłe oraz pochlebne opinie o naszej szkole, stają się one motywacją do dalszego działania i uświadamiają sensowność podejmowanych inicjatyw.

Kolejny dzień był bardzo intensywny i koncentrował się wokół tematyki agresji i przemocy w szkole. Prowadzone warsztaty stały się inspiracją do podjętej następnego dnia dyskusji, podczas której dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami.

Zwieńczeniem wspólnego spotkania był krótki spacer po Zakopanem. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali materiały promujące region Podhala, a ponieważ Święta Wielkanocne tuż, tuż to każdy gość otrzymał również nasz regionalny przysmak w świątecznej odsłonie tj. oscypek w kształcie baranka.

Mamy nadzieję, że przybyli z różnych zakątków Polski goście, wyjechali bogatsi nie tylko o merytoryczne treści, ale także o pozytywne wrażenia z pobytu na Podhalu. Gospodarze stworzyli miłą atmosferę sprzyjającą wymianie doświadczeń, zdobywania wiedzy oraz umiejętności z zakresu radzenia sobie z agresją i przemocą w szkole.

Stanisława Bulanda, Katarzyna Gąsienica - Wawrytko, zdj. arch. szkoły
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
poziomeczka22:42, 14 marca 2018
Balistycznej? WOW, nie wiedziałam, że robią tam rakiety:D hahaha
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij