Wtorek, 22 styczeń 2019, Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Jabłonka i okolice
pogodnie
-19°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
pogodnie
-19°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
pogodnie
-19°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 93%
niewielkie zachmurzenie
-13°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 87%
pogodnie
-10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 81%
pogodnie
-12°
Wiatr: 1.4 km/h Wilgotność: 73%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Dobra
16.04.2018, 15:26 | czytano: 332

Konkurs Turbolandeskunde – Deutschland (zdjęcia)

zdj. Marian Krzymiński

W I Liceum Ogólnokształcącym w Rabce - Zdroju odbył się etap wojewódzki IV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Turbolandeskunde – Deutschland Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Organizatorem konkursu jest PSNJN oraz I LO im. E. Romera w Rabce – Zdroju.

Trzyosobowe drużyny z 10 szkół ponadgimnazjalnych, reprezentujące szkoły z Rabki – Zdroju, Jordanowa, Suchej Beskidzkiej, Maszany Dolnej, Skawiny, Sułkowic, Brzeska oraz Krakowa zmierzyły się w turnieju wiedzy o Niemczech. Drużyny musiały przejść przez 12 rund pytań zawartych w prezentacji multimedialnej. Uroczystego otwarcia konkursu oraz wręczenia nagród dokonała dyrekcja szkoły: p. Joanna Lichoń oraz p. Marek Świder.

Jury w składzie Barbara Gwiżdż, Genowefa Hornik oraz Bartosz Budziak przyznało:

I miejsce – drużynie z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej – Beskidzkiej, w składzie: Marta Palcar, Marta Sikora, Damian Strojny, opiekun: p. Magdalena Pochopień
Zwycięska dużyna reprezentuje Małopolskę w finale, 27 maja 2018 w Goethe Institut Krakau.

II miejce – drużynie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Brzesku, w składzie: Katarzyna Trojak, Krzysztof Sionko, Fabian Szylar, opiekun p. Anna Karwala – Ożóg
III miejsce - drużynie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce -Zdroju,w składzie Zofia Kordeczka, Jan Rucki, Albert Jamróz, opiekun p. Bogusław Lańczyk
ex aequo
drużynie z Zespołu Szkół im.Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej, w składzie: Martyna Gibas, Ewelina Pindel, Renata Kozina, opiekun p. Katarzyna Staszak

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom oraz opiekunom drużyn za dostarczenie mocy pozytywnych wrażeń i świetną zabawę.

W przeprowadzeniu konkursu pomagali uczniowie należący do Koła Wolontariatu I LO Weronika B., Emila S., Joanna S., Karolina N., Zuzanna K., Karolina D., Daniel R. oraz Marcin S.

Bank Spółdzielczy w Jordanowie, PKO BP, Österreich Institut Krakau oraz Burmistrz Rabki -Zdrój byli sponsorami dyplomów, podziękowań, nagród i gadgetów, które otrzymali wszyscy uczestnicy turnieju oraz ich opiekunowie. Przez Koło Jordanów PSNJN sponsorowany był słodki poczęstunek.

Patronat honorowy nad konkursem pełni Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE w Warszawie.
Zapraszamy na kolejna edycję tego konkursu!

Koordynator konkursu Marzena Lańczyk, zdj. Marian Krzymiński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij