Środa, 19 czerwiec 2019, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Rabka Zdrój i okolice
Thunderstorm
22°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 57
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
11.10.2018, 20:49 | czytano: 409

Kadeci w Oddziale Prewencji KWP – moc wrażeń i duża porcja wiedzy (zdjęcia)

arch. szkoły

Dzień Otwarty dla klas mundurowych z województwa małopolskiego, pod hasłem „Poznaj Nas! Małopolskie Spotkanie z Mundurem – Policja 2018” – zgromadził ponad 600 uczniów z nauczycielami. Byli wśród nich także kadeci z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu.

Tak liczną rzeszę gościła oddana kilka miesięcy temu do użytku nowa siedziba Oddziału Prewencji krakowskiej Policji przy ul. Łokietka. Kadeci mogli stać się świadkami uroczystego ślubowania złożonego przez 68 nowo przyjętych do służby policjantów. Odbierał je nadinspektor dr Krzysztof Pobuta – Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie. Z rąk zaproszonych gości, m.in. Wojewody Małopolskiego, 40 zasłużonych policjantów i pracowników cywilnych otrzymało odznaczenia resortowe. Efektownie wypadł specjalny pokaz musztry paradnej w wykonaniu funkcjonariuszy policji.

Mocnych wrażeń dostarczyły przybyłym na Małopolskie Spotkanie z Mundurem pokazy dynamicznych, szybkich akcji - zatrzymania przestępców uciekających samochodem oraz pieszo, w tym ostatnim przypadku z użyciem siatki obezwładniającej. Antyterroryści pokazali, jak można udaremnić zamach, neutralizując ładunek wybuchowy przy pomocy specjalnego robota.

Nowa siedziba Oddziału Prewencji stała się tego dnia pełną atrakcji przestrzenią. Młodzież i nauczycieli przyciągały stoiska tematyczne. Miejscem pokazów i ciekawych prelekcji było utworzone specjalnie na ten czas miasteczko policyjne. Mundurowa młodzież z podziwem oglądała główne atrakcje: ekspozycję policyjnego sprzętu transportowego oraz uzbrojenia i wyposażenia funkcjonariuszy. Swoje stoiska miały też wybrane wydziały i sekcje krakowskiej KWP. Wydział Ruchu Drogowego pokazywał m.in. symulację wypadku, prawidłowe zabezpieczenie miejsca zdarzenia i sposób udzielania pierwszej pomocy. Kto założył alkogogle – przekonał się, jak reaguje człowiek po alkoholu czy narkotykach.

Równie efektownie jak inne pokazy wypadła tresura psów policyjnych. Stanowisko Sekcji Doboru służyło informacjami na temat rekrutacji do służby. W Sekcji Psychologów potencjalni kandydaci mogli się od razu poddać testowi potwierdzającemu przydatność, a jest on jednym z warunków przyjęcia do służby w Policji.

Cyberzagrożenia, dopalacze oraz odpowiedzialność karna nieletnich to z kolei tematy prelekcji, w których uczestniczyli nauczyciele, podczas, gdy młodzież zwiedzała stoiska i oglądała pokazy.

Wyjazd na Małopolskie Spotkanie z Mundurem kolejny raz przekonał kadetów, ile niebezpieczeństw i trudnych sytuacji może nieść każdy dzień pracy w policji, ale też jak szczytna i pasjonująca jest to służba. Młodzież poznała wymagania, którym trzeba sprostać, chcąc wstąpić w policyjne szeregi. A emocje i obrazy z tego dnia wkrótce mogą być dla niej impulsem do wyboru życiowej drogi.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
K.08:59, 12 października 2018
Wszystko fajnie, wszystko się zgadza. Na pewno wiedzą, że to ciężka i bardzo wymagająca praca. Ciekawe, czy komendant powiedział, że dorobią się jedynie nerwicy, a nie emerytury?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij