Środa, 19 czerwiec 2019, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Szczawnica i okolice
Thunderstorm
22°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 57
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
11.10.2018, 23:50 | czytano: 549

Goszczyński dla zaprzyjaźnionych szkół: spotkajmy się w teatrze!

arch. szkoły

Działająca w Goszczyńskim grupa teatralna „Teatr pod Zabytkowym Wieszakiem” wystawiła na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury spektakl pod tytułem „Projekt: Hamlet”. Przedstawienie zostało zaprezentowane nowotarskim szkołom ponadgimnazjalnym, które przyjęły zaproszenie I LO i spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem młodzieży.

Uczniowie Goszczyńskiego przedstawili swoim rówieśnikom trzy różne interpretacje losów Szekspirowskiego Hamleta. Sztuka była pomyślana jako ukazanie często zapominanej prawdy o życiu: nie warto być zbyt pochopnym w ocenie postępowania drugiego człowieka. Przedstawienie stanowiło również przydatną powtórką do matury. Autorką scenariusza i reżyserem przestawienia oraz opiekunem koła teatralnego jest Hanna Sięka.

Aktorzy z Goszczyńskiego podołali temu trudnemu zadaniu i zostali nagrodzeni hucznymi brawami wypełnionej po brzegi sali widowiskowej. Warto zaznaczyć, że na duże uznanie zasługuje widownia, która wykazała dużą kulturą osobistą - w skupieniu i ciszy oglądała ten trudny przecież spektakl, za co w imieniu aktorów dziękujemy. Z pewnością tym razem można pochwalić „tę dzisiejszą młodzież”!

źródło: szkoła
najnowsze informacje
komentarze
kogitator18:48, 17 października 2018
@ergo sum:
Vox, vox, praetera nihil.
kogitator07:47, 12 października 2018
Czy religijne i zapatrzone w polską tradycję liceum Goszczyńskiego powinno lansować Hamleta, sztukę wywrotową? Mało kto wie, że ta cała Wittenberga, z której Hamlet najpierw wraca na ten cały pogrzebo-ślub, a potem do której chce się wydostać ze swojej skandynawskiej dziury, to był w tamtych czasach matecznik reformacji i wszelakiej maści wywrotowców.
ergo sum06:55, 12 października 2018
brawo! Goszcz tak trzymać :)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij