Poniedziałek, 06 lipiec 2020, Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Clouds
18°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Clouds
22°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Clouds
22°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 77
Clouds
23°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Clouds
21°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
22.02.2019, 14:20 | czytano: 1452

Mario Haas z Goszczyńskiego - Finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego

arch. szkoły

Aby dostać się do etapu okręgowego 42. Olimpiady Języka Niemieckiego trzeba było wykazać się perfekcyjną znajomością języka niemieckiego i napisać karkołomny test gramatyczno-leksykalny na co najmniej 85%. Z województw małopolskiego i podkarpackiego do ustnej części tego etapu zakwalifikowało się kilkanaście osób; w tym z Podhala tylko dwie - Mario z ILO w Nowym Targu oraz uczeń z I LO w Zakopanem.

Ustna część etapu okręgowego to trzy egzaminy - każdy zdawany przed osobną komisją złożoną z naukowców z UJ - z literatury, historii+geografii+polityki oraz z ogólnej wiedzy współczesnej dotyczącej krajów niemieckojęzycznych. Oczywiście wszystko to odbywa się w języku niemieckim!

Przygotowując się do tej niezwykle trudnej olimpiady, Mario pod okiem p.prof. Jadwigi Lei czytał i analizował lektury, zgłębiał tajniki gramatyki, opracowywał szczegółowe zagadnienia z historii i geografii Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Zaowocowało to awansem do finału olimpiady, który odbędzie się 29 -31 marca w Poznaniu.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces w etapie centralnym!

źródło: I LO w Nowym Targu
najnowsze informacje
komentarze
obserwator10:08, 1 marca 2019
Ci, którzy próbowali swych sił w jakiejkolwiek olimpiadzie, wiedzą jaki to wielki wyczyn dostać się do etapu okręgowego, a co dopiero do centralngo. I te osoby potrafią docenić i wysiłek i inteligencję laureatów. A ci, którzy ich hejtują po prostu leczą swoje kompleksy!
wladek22:00, 25 lutego 2019
Brawo! GRATULACJE. Super, ze szkoła ma takich wybitnych uczniów. Szacun dla laureata i nauczycieli.
senior18:14, 25 lutego 2019
Brawo ,to ciężka ponadprogramowa praca włożona w promowanie podhalańskich szkół.Powodzenia !!!
Krakus07:53, 25 lutego 2019
Ksiądz Tischner kiedyś pisał: "...zowisc i zazdrosc to głupi grzych. No bo z kozdego inksego grzychu radosc jakos płynie dlo cłeka, a z tego ino samo stropiynie. To kie juz musisz grzysyc, to przy okazji sukoj jakies uciechy w grzychu, a wtedy nawet janieli w niebie to wyrozumióm..."
Myśliciel23:44, 24 lutego 2019
Tylko ludzie chorzy psychicznie są zazdrośni.
do dociekliwy19:33, 24 lutego 2019
Jeżeli Polak pojedzie do Niemiec i tam wystartuje z Niemcami w olimpiadzie z j. polskiego, ma duże szanse, że ją wygra.Niemniej sukces jest sukcesem, więc gratuluję.
Wujek19:09, 24 lutego 2019
Gratulacje Mario !!! Każdy wie że trzeba znać równie dobrze j.polski jak i j.niemiecki żeby napisać taka olimpiadę. Te komentarze piszą osoby którym się to nawet nie marzy.... kompleksy... brak wiedzy... zero ambicji.... jest kilku amerykanów którzy wrócili do Polski i co ? Zero angielskiego ? Jeszcze raz gratulacje !!! Życzę wielu osiągnięć !!!! Z takich obywateli miasta możemy być dumni !!!
dociekliwy10:47, 23 lutego 2019
@fredka, @Polak123, @Mieszkaniec
nie wiem czy Mario jest Niemcem,
ale idąc Waszym tokiem rozumowania to każdy Polak powinien wygrać Olimpiadę Języka Polskiego,hm.... to dlaczego Wy jej nie wygraliścię? Zabrakło Wam wiedzy z gramatyki polskiej,z literatury polskiej, historii Polski, geografii Polski, sztuki polskiej i szczegółowej znajomości choćby lektur szkolnych?
Olimpiada z Języka Polskiego jest co roku, jesteście Polakami to wystartujcie, z pewnością wygracie :) a ja Wam z chęcią pogratuluje:)

Zrobiło się takie nasze, nowotarskie, zaściankowe...zamiast chłopakowi pogratulować olbrzymiej wiedzy ( w artykule pisze jakie zagadnienia ) z zakresu literatury niemieckojęzycznej, historii i geografii Niemiec Austrii i Szwajcarii, sztuki niemieckojęzycznej to lepiej z czystej bezinteresownej zazdrości głupoty pisać ?

Mario, gratulacje i powodzenia!! nauczycielce i szkole tez gratuluje, bo im się chce!!
na głupie komentarze zazdrośników nie należy zwracać uwagi:)
Gratulacje22:46, 22 lutego 2019
Organizuję Olimpiadę z Głupoty. Tylko dla Polaków.
Mieszkaniec20:31, 22 lutego 2019
Sukces NIEMCA w olimpiadzie z j. niemieckiego...
Polak12320:13, 22 lutego 2019
Super! Niemiec finalistą Olimpiady z Jezyka Niemieckiego :) Osiągniecie godne pogratulowania :D
Fredka20:09, 22 lutego 2019
Imie i nazwisko niemieckie, toz to niemiec. Niemca do olimpiady niemieckiej...litosci..
xxx17:57, 22 lutego 2019
Brawo! Powodzenia w kolejnych etapach.
mieszkaniec_NT15:48, 22 lutego 2019
Gratulacje.
Język wroga trzeba znać
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij