Czwartek, 27 luty 2020, Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
-0°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 83
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 83
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 83
Clouds
-0°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Clouds
-0°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 83
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
13.05.2019, 11:37 | czytano: 855

Uczennica Goszczyńskiego Finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Rosyjskiego

arch. szkoły

NOWY TARG. Daria Bielozerova z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego dołączyła do grona finalistów Ogólnopolskich Olimpiad.

W Warszawie Daria zmierzyła się z 50 najlepszymi uczestnikami jubileuszowej 50. Olimpiady Języka Rosyjskiego.

Uczestnicy najpierw pisali wypracowanie, a w części ustnej musieli wypowiedzieć się na temat wylosowany spośród trzech wybranych przez siebie z dostępnej listy. Warto wspomnieć, że sama prezentacja tematu była jedynie wprowadzeniem do rozmowy jurorów z uczestnikiem. Jury oceniało bogactwo treści, znajomość faktów i poprawność językową. Zwracano także uwagę na sposób ujęcia tematu i umiejętność swobodnego prowadzenia rozmowy.

Daria bardzo dobrze poradziła sobie z obydwoma częściami Olimpiady i uzyskała tytuł finalisty, co daje jej zwolnienie z egzaminu maturalnego z języka rosyjskiego i 100% punktów na poziomie rozszerzonym.

Gratulujemy wytrwałości, ciężkiej pracy i oczywiście sukcesu. Opiekunem naukowym Darii była mgr Agata Pawlikowska.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij