Piątek, 07 sierpień 2020, Imieniny: Doroty, Kajetana, Donata
Zakopane i okolice
Clear
17°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
19°
Wiatr: 22.536 km/h Wilgotność: 91
Clear
15°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
19°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 72
Clear
16°
Wiatr: 1.98 km/h Wilgotność: 86
Clear
16°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
03.06.2019, 11:20 | czytano: 1015

Uczennice II LO na XXV Sejmie Dzieci i Młodzieży

arch. szkoły

Uczennice klasy humanistycznej Aleksandra Ostapczuk i Karina Kustwan z II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu uczestniczyły 1 czerwca 2019 r. w XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Udział w tym szczególnym spotkaniu był nagrodą za wygraną w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Kancelarię Sejmu przy współudziale Ministerstwa Edukacji Narodowej, Instytutu Pamięci Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Sejm Dzieci i Młodzieży jest projektem edukacyjnym i obywatelskim mającym na celu m.in. naukę postaw patriotycznych i obywatelskich oraz współodpowiedzialności młodych ludzi za podtrzymywanie i rozpowszechnianie tradycji narodowej i państwowej oraz przybliżenie młodym ludziom zasad funkcjonowania Sejmu RP i procesu legislacyjnego. Już piąty rok z rzędu uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego wygrali w tym prestiżowym konkursie.

Temat tegorocznych obrad oraz przyjętej uchwały brzmiał „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”. Ola i Karina zrealizowały autorski projekt edukacyjny poświęcony ks. Janowi Madejowi. Trwałymi efektami projektu który, w sposób trwały, upamiętnił losy i aktywność podhalańskiego posła działającego podczas II wojny światowej dla dobra ojczyzny, były film oraz strona internetowa. Projekt został upowszechniony dzięki życzliwej pomocy dyrekcji i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu, za którą bardzo serdecznie dziękujemy. Projekt był objęty patronatem honorowym Starosty Powiatu Nowotarskiego i Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij