Czwartek, 17 październik 2019, Imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli
Jabłonka i okolice
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
10.06.2019, 13:02 | czytano: 312

W konkursie „Żyję bez uzależnień” – wyróżniona kadetka z „Venuleta”

POWIAT NOWOTARSKI. Podczas V jubileuszowego Pikniku Zdrowia, na scenie w rynku, zostały wręczone nagrody laureatom profilaktycznego konkursu „Żyję bez uzależnień”. Wśród nagrodzonych znalazła się kadetka z klasy II Prywatnego LO dla Młodzieży – Anna Morawa, która zdobyła wyróżnienie.

Konkursowi na grafikę i film, dla młodzieży szkół średnich, patronuje starosta nowotarski. Organizatorami są natomiast Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu. Tegoroczna edycja konkursu, którego ideą jest popularyzowanie zasad życia zdrowego, czyli wolnego od nałogów, była czwartą.

Konkursowe prace miały zwrócić uwagę na coraz bardziej palący problem sięgania po środki psychoaktywne oraz na zdrowotne i prawne konsekwencje tego faktu. Idea tego przedsięwzięcia to wzbudzenie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych oraz kształtowanie pozytywnych wzorców. A środowiska szkół średnich mają już duży wpływ na zwiększanie bezpieczeństwa uczniów – tak podczas pobytu w placówce, jak i w miejscu zamieszkania.

Konkurs na grafikę i film z pewnością pobudza kreatywność uczestników i daje im szansę zaprezentowania uzdolnień na szerszym forum. Ale przede wszystkim służy profilaktyce – niezbędnej, by u progu dorosłości życia chronić młodzież przed pokusą sięgnięcia po używki, które mogą zrujnować życie i doprowadzić do tragedii.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij