Wtorek, 04 sierpień 2020, Imieniny: Dominika, Protazego, Jana
Szczawnica i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Clouds
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Clouds
23°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Clouds
21°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 82
Rain
23°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 71
Clouds
23°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.06.2019, 00:18 | czytano: 1344

Święto Patronki w II LO (zdjęcia)

NOWY TARG. 7 czerwca, zgodnie z wieloletnią tradycją, społeczność II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu, obchodziła Święto Patronki.

Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym, któremu także patronuje Św. Jadwiga Królowa. Mszę Świętą z udziałem uczniów, grona pedagogicznego i zaproszonych gości odprawił ksiądz Zbigniew Pluta, zwracając, szczególną uwagę, na rolę Św. Jadwigi w kształtowaniu historii Polski.

Po przemarszu do siedziby liceum, rozpoczął się uroczysty apel.

Dyrektor dr Beata Tarnowska opisała wpływ życiowej postawy Patronki na działalność szkoły, podkreślając, że wielki patron zobowiązuje i daje przykład życiowej postawy względem kraju, otoczenia, edukacji i obowiązków. Przedstawiła także najważniejsze sukcesy i osiągnięcia uczniów w bieżącym roku szkolnym: zdobywców diamentowych indeksów, laureatów olimpiad, konkursów, zwycięzców zawodów sportowych, a także projekty edukacyjne i inicjatywy szkoły realizowane w środowisku lokalnym.

W dalszej kolejności głos zabrali: Krzysztof Faber - starosta nowotarski, ks. Henryk Paśko - proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Jadwigi Królowej, Maria Głuszak – wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty Delegatura w Nowym Targu oraz Waldemar Wojtaszek zastępca burmistrza miasta Nowy Targ. Przemawiający podkreślali obecność jadwiżańskich wartości w osiągnięciach społeczności liceum i w sukcesach uczniów, nie tylko szklonych, ale również w rozwijanych indywidualnie pasjach.

Jak co roku, podczas uroczystości, nastąpiło wręczenie nagród zwycięzcom konkursu „Czy znasz Świętą Jadwigę Królową?” i biegu przełajowego, dedykowanego Patronce. Uczniowie, którzy ukończyli bieg w określonym limicie czasowym brali udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, ufundowanych przez sponsorów, m. in. roweru górskiego i vouchera na kurs prawa jazdy kategorii B.

Uroczystość zakończył program artystyczny przygotowany pod przewodnictwem mgr Agnieszki Błach i mgr Doroty Domagały. Występujący przypomnieli najważniejsze dzieła Patronki i okoliczności Jej kanonizacji, pozostawiając zebranych w refleksyjnym i jednocześnie podniosłym nastroju.

Tekst Aleksandra Ostapczuk, zdj. Tomasz Sutor i Oskar Dziekan
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Spalona Maria10:25, 12 czerwca 2019
Co ja paczę?!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij