Środa, 22 styczeń 2020, Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Jabłonka i okolice
Mist
-1°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92
Mist
-0°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92
Mist
-0°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92
Clear
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 64
Mist
-1°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92
Mist
-4°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Dobra
24.07.2019, 14:58 | czytano: 769

Atrakcyjny zawód technika farmaceutycznego – znów do zdobycia w Szkołach im. prof. Venuleta

NOWY TARG. Po rocznej przerwie, Ministerstwo Edukacji Narodowej przywróciło kształcenie w zawodzie technik farmaceutyczny. W związku z tym Policealna Szkoła Służb Medycznych w Nowym Targu (ul. Św. Katarzyny 1) – posiadająca uprawnienia szkół publicznych - ponownie ogłasza rekrutację na ten atrakcyjny kierunek, na rok szkolny 2019/2020.

Słuchacz po 2,5 rocznym cyklu kształcenia w trybie stacjonarnym będzie mógł przystąpić do egzaminu państwowego. Zdanie części teoretycznej i praktycznej zapewni mu tytuł technik farmaceutyczny.

Będzie tym samym przygotowany do wykonywania zadań zawodowych oraz nabędzie kwalifikacje MED.09.(sporządzanie i wytwarzanie produktów leczniczych oraz prowadzenie obrotu produktami leczniczymi, wyrobami medycznymi, suplementami diety i środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz innymi produktami dopuszczonymi do obrotu w aptece na podstawie przepisów prawa).

Atutem Policealnej Szkoły Służb Medycznych w Nowym Targu są odpowiednio wyposażone pomieszczenia dydaktyczne umożliwiające osiągnięcie wszystkich efektów kształcenia określonych w podstawie programowej kształcenia techników farmaceutycznych, czyli pracownie:
- anatomiczną
- technologii postaci leku (ze stanowiskami komputerowymi dla nauczyciela i każdego ucznia, podłączonymi do sieci lokalnej z dostępem do Internetu)
- farmakognozji
- analizy leków
- apteczną.

Posiadając wiele podpisanych porozumień z lokalnymi aptekami - Szkoła zapewnia właściwe warunki do odbycia praktyk zawodowych.

Zaplanowano je w aptekach ogólnodostępnych i aptekach szpitalnych oraz w innych podmiotach, które są potencjalnymi miejscami zatrudnienia dla techników farmaceutycznych. Liczba tygodni przeznaczonych na realizację praktyk zawodowych to 6 tygodni (210 godzin), w tym 4 tygodnie (140 godzin) w aptece ogólnodostępnej i 2 tygodnie (70 godzin) w aptece szpitalnej.

Policealna Szkoła Służb Medycznych w Nowym Targu jest jedyną na południe od Krakowa, która kształci techników farmacji z kwalifikacją zawodową potwierdzoną dyplomem.

Farmacja co prawda uważana jest za zawód dla kobiet, ale ostatnio coraz częściej wybierają go i mężczyźni. Zdawalność egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe do tej pory była bardzo wysoka – przekraczała 95 procent. Absolwenci kończący edukację, łatwo znajdują zatrudnienie w aptekach, a także w hurtowniach farmaceutycznych, sklepach zielarsko-medycznych, aptekach szpitalnych czy w punktach aptecznych, których coraz więcej powstaje na wsiach.

Więcej informacji w sekretariacie:
ul. Św. Katarzyny 1, 34-400 Nowy Targ (wejście od strony postoju taksówek)
tel.:18 26 675 34 mail: szkola@nowytag.edu.pl

źródło: szkoła
najnowsze informacje
komentarze
pewniak10:14, 12 września 2019
Z całą pewnością przyjmie.
technik farmacji09:54, 25 lipca 2019
Dotychczasowi absolwenci pracują w zawodzie .
xyz15:01, 24 lipca 2019
Zapytajcie po aptekach czy ktoś przyjmie technika na staż a co dopiero do pracy.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij